SON DAKİKA

Başbakan Yıldırım: Operasyon ekonomimizi etkilemeyecek

Türkiye Ortak Ödeme Platformu İmza Töreni’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor.Yıldırım’ın konuşmasından satır başları

Bu haber 25 Ocak 2018 - 12:28 'de eklendi. 60

Türkiye Ortak Ödeme Platformu İmza Töreni’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım konuşuyor.

Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

‘ORTAK KART’ AÇIKLAMASI

Tek kart ile her yere her ödeme şeklinde bu iş özetlenebilir. Böylece zaman israfına yol açan kayıpları önleyecek. Ekonomide kayıt sistemini daha da güçlendirecek.

Bu işleri yaparken altyapıyı geliştirmek çok önemli, bilişim yollarını daha da genişletmek ve burada verilecek hizmetleri daha hızlı ve daha kolay şekilde yapma ihtiyacı var. Türkiye’de hala nüfusumuzun yüzde 40’ından fazlası banka hesabı kullanmıyor.

Bu ortak platformda, parasını güvenle kullanma imkanı getiriliyor. Banka hesabı olmayan vatandaşlarımızı da bu sistemle bu kart ile iş yapar ödemelerini yapar hale getirecek. İstediği vakit vatandaş, sistem içindeki parasını en yakın noktadan çekebilecek. Banka hesabı olmayanlar cep telefonlarından para yatırabilecekler. İster İstanbul’da Konya’da, Kars’ta her türlü toplu taşımada bu kart ile yararlanacaksınız.

Ortak karta geçiyoruz. Gurbetteki kızınıza oğlunuza, memleketteki dostunuza tek bir işlem ile havale yapıp, para göndereceksiniz. Bu işleri en ucuz şekilde aradan komisyonlar olmadan yapacaksınız. Çok büyük faydaları var. Emeği geçen, akıl teri, alınteri döken tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Milli İstihdam projesini başlattık 1 yılda 1 milyon 400 bin civarında vatandaşımıza iş bulduk. İstihdama katılan genç ve kadınlarımıza iş bulmak. Oturup makine imal etmeyeceğiz, yerli araba yapmayacağız, kart yapmayacağız… Biz bunu yapacak olanların ihtiyacını görüp, engellerini kaldıracağız. Eğitim, Sağlık, Emniyet ve Adalet… Eğitim ve Sağlık artık özelde de yapılmaya başladı. Bütün dikkatimizi devlet olarak bu iki alana yoğunlaştıracağız, diğer kısımlarda da yatırımcıların, vatandaşlarımızın önünü açacağız. Böylece ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak çalışmaları başarıyla yürütmüş olacağız.

Sunumunu yaptığımız Türkiye Ortak Platformu’nun milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu işin yapımında önderlik yapan Ulaştırma Bakanımız ve ekibine, PTT Genel Müdürlüğümüze, Denizbank’a, Vakıf Katılım’a ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. Tekrar hayırlı olsun.

Bu senenin ortalarında, Temmuz’dan itibaren okullar kapandıktan sonra bu kartlar piyasaya verilmeye başlanacak.

AFRİN OPERASYONU AÇIKLAMALARI

Bugün 6. günü. Bu operasyon başlarsa Türkiye ekonomisi krize girecek. Büyük sıkıntılar yaşacağız, gibi kara propagandalar yaptılar. Burada milletime açık bir şey söylüyorum. Türkiye 40 yıldır buna benzer operasyonlar yapıyor. Biz bu mücadeleyi hem yurt içinde hem yurt dışında gerçekleştiriyoruz. Ekonomimiz terör mücadeleleleri ile, sınır ötesi operasyonlarla hiçbir şekilde etkilenmez. Yeni yatırım yapmak isteyen yeni yatırımını yapar. Çanakkale 1915 Köprüsü tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye bir yandan vatandaşının huzurunu sağlarken diğer yandan da terör örgütleri ile amansız mücadelesini sürdürüyor. Dün Kilis’te akşam namazında operasyondaki askerlerimize Mehmetçiklerimize kahraman güvenlik kuvvetlerimize duasını yaparken bu alçaklar, roket atarak onları ibadet halindeyken iki vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep oldular. Onlarca yaralı vatandaşımız vardı. Hemen arkasından gereken karşılık verildi. Bu alçakların bütün mevzileri yerle bir edildi.

Dua eden insanlardan ne istiyorsunu alçaklar. Yüreğiniz yetiyorsa Mehmetçiğin önüne çıkın.

“NATO’DA YILLARCA BERABER ÇALIŞTIĞIMIZ ÜLKE TERÖR ÖRGÜTLERİNE SARILMIŞ DURUMDA”

Terör oluşumunu yok etmek için bu operasyonu yapıyoruz. Bu haklı bir operasyondur. Bu konuda dünya da Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını teslim etmektedir. NATO’da yıllarca beraber çalıştığımız bir ülke artık terör örgütlerine sarılmış vaziyettedir. ABD’nin terör örgütleri ile iş tutması, çalışmaları terör örgütü ile yapması Amerika adına çok küçük düşürücü bir iştir. Bizim bakımımızdan da böyle bir ülkenin, NATO’da birlikte olduğumuz bir ülkenin NATO sınırlarını korumak gerekirken sınırları hedef alan silahlı oluşumlara örtülü destek, açık destek vermesi akla ziyan bir iştir. Asla kabul edilemez. Biz, İran’dan Akdeniz’e, Irak, Suriye, güney hududumuz boyunca 1350 kilometre boyunca hiçbir terör oluşumuna izin vermeyeceğiz. İster Fırat’ın doğusu olsun ister Fırat’ın batısı olsun.

Burada DEAŞ ile PKK ile mücadele ediyoruz. Adlarını ister YPG, ister PYD koysunlar biz onları biliriz. Biz onları 40 yıldır biliriz. Rakka’dan PYD’nin YPG’nin eskortunda DEAŞ’lıları nasıl çıkarttıklarını tüm dünya gördü. Bu mu DEAŞ ile mücadele. Türkiye’nin yaptığı bu aymazlığı ortadan kaldırmak.

Türkiye bölgede sağlam duramazsa terör dünyanın her tarafına da yayılabilir. Biz aslında Avrupa’nın da güvenliğini sağlıyoruz.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın