SON DAKİKA

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Her tür kriz ve çatışmanın birinci derecede faili ABD’dir

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve İsrail’in kararı protesto eden Filistinlilere müdahalesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bu haber 08 Aralık 2017 - 20:38 'de eklendi. 50

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve İsrail’in kararı protesto eden Filistinlilere müdahalesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bozdağ, “Bugün yaşanan, bundan sonra yaşanacak her tür kriz, kaos ve çatışma ile bunların sonucunda meydana gelecek bilumum olumsuzlukların birinci derecede faili, sorumlusu ABD yönetimidir. Bugün Mescid-i Aksa, Batı Şeria’da yaşananlardan dolayı İsrail’i, buna sebep Trump yönetimini kınıyoruz. İsrail’i aklıselim ile hareket etmeye ve şiddete son vermeye davet ediyoruz” dedi.

Kudüs’ün geçmişi ve bugünüyle Müslümanların kutlu bir şehri olduğunu vurgulayan Bozdağ, Kudüs’ün kıyamete kadar da Müslümanların kutlu bir şehri olacağını belirtti.

1)Kudüs,geçmişiyle de bugünüyle de Müslümanların kutlu bir şehridir;inşallah kuyamete dek de Müslümanların kutlu bir şehri olarak kalacaktır

ABD Başkanının kararı,Kudüs’ün Filistin’in başkenti ve Müslümanların kutlu şehri olma vasfını asla değiştirmeyecektir/değiştiremeyecektir.

— Bekir Bozdağ (@bybekirbozdag) 8 Aralık 2017

​ABD Başkanı Donald Trump’ın kararının, Kudüs’ün, Filistin’in başkenti ve Müslümanların kutlu şehri olma vasfını asla değiştiremeyeceğine işaret eden Bozdağ, “ABD Başkanı Trump’ın ABD’nin Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı, kırılgan da olsa devam eden barış sürecini sona erdirmiştir. Bu kararıyla ABD yönetimi, her tür kriz, kaos ve çatışmanın tohumunu ekmiştir. Artık bölge barışa değil kriz, kaos ve çatışmalara gebedir” ifadesini kullandı.

2)ABD Başkanı Trump’ın ABD’nin Telaviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı,kırılgan da olsa devam eden barış sürecini sona erdirmiştir.

Bu kararıyla ABD yönetimi,her tür kriz kaos ve çatışmanın tohumunu ekmiştir.

Artık bölge barışa değil kriz,kaos ve çatışmalara gebedir.

— Bekir Bozdağ (@bybekirbozdag) 8 Aralık 2017

​İsrail’in, Mescid-i Aksa ve Batı Şeria’da kararı protesto eden Filistinlilere müdahalesine değinen Bozdağ, şunları yazdı:

“Bugün yaşanan, bundan sonra yaşanacak her tür kriz, kaos ve çatışma ile bunların sonucunda meydana gelecek bilumum olumsuzlukların birinci derecede faili, sorumlusu ABD yönetimidir. Bugün Mescid-i Aksa, Batı Şeria’da yaşananlardan dolayı İsrail’i, buna sebep Trump yönetimini kınıyoruz. İsrail’i aklıselim ile hareket etmeye ve şiddete son vermeye davet ediyoruz.”

3)Bugün yaşanan/bundan sonra yaşanacak her tür kriz,kaos ve çatışma ile bunların sonucunda meydana gelecek bilimum olumsuzlukların birinci derecede failisorumlusu ABD yönetimidir
Bugün Mescid-i Aksa/Batı Şeria’da yaşananlardan dolayı İsrail’i/buna sebep Trump yönetimini kınıyoruz

— Bekir Bozdağ (@bybekirbozdag) 8 Aralık 2017

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın