SON DAKİKA

Balıkesir Belediye Başkanı Uğur’dan istifa açıklaması

A Haber, Erdoğan’ın birçok kez istifalarını istediği ve “Etmezlerse sonuçları ağır olur” dediği belediye başkanlarından sonuncusu olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un pazartesi günü görevini bırakacağı iddia etti.

Bu haber 24 Ekim 2017 - 18:48 'de eklendi. 76

A Haber, Erdoğan’ın birçok kez istifalarını istediği ve “Etmezlerse sonuçları ağır olur” dediği belediye başkanlarından sonuncusu olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un pazartesi günü görevini bırakacağı iddia etti.

Ancak daha sonra Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirlerinin ulaştığı Uğur’un danışmanları, istifa iddialarını yalanladı. Danışmanlar, Uğur’un hakkındaki istifa haberlerinin televizyondan izlendiği, haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

Erdoğan’ın birçok kez istifasını istediği Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Liderimizle ters düşmeyeceğiz” diyerek dün istifa etmişti.

Erdoğan ile sürpriz bir görüşme gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de cumartesi günü belediye meclisini olağanüstü toplayıp veda ettikten sonra görevini bırakacağını açıklamıştı.

İSTİFASI İSTENEN 6 KİŞİDEN 4’Ü GÖREVİNİ BIRAKTI

Erdoğan’ın partideki ‘metal yorgunluğu’ işaret etmesinden sonra istifasını istenen 6 belediye başkanından şimdiye kadar 4’ü görevini bıraktı. Altepe dışında görevini bırakan başkanların isimleri ve eski makamları şöyle:

  • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,
  • Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş,
  • Niğde Belediye Başkanlı Faruk Akdoğan.

AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı sitesinde yer alan bilgilere göre Uğur’un özgeçmişi şöyle:

Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Orta Öğrenimini İstanbul IşıkLisesi’nde, Yüksek Öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Balıkesir Ticaret Odası Başkanlığı, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Balıkesir Şube Başkanlığı yaptı. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanlığı görevine 2008 yılından bu yana devam ediyor. Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento’ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı’da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve ‘Mali ve İdari İsler’ Başkanı olarak görev yaptı. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ahmet Edip Uğur evli ve üç çocuk babasıdır.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın