SON DAKİKA

BAKANLIK BÜROKRATI HALİT ÇAĞDAŞ, ATATÜRK VE CUMHURİYETİ HEDEF ALDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yapan Halit Çağdaş, İngilizler tarafından kurulan Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticilerinden olan ve İstiklal Mahkemelerinde yargılanmasının sonucunda 4 Şubat 1926’da idam edilen İskilipli Atıf’ın idamının yıldönümü nedeniyle yaptığı paylaşımda, “Kemalist Faşizm bu ülkede on binlerce insana zulmetti.” dedi.

Bu haber 04 Şubat 2020 - 19:21 'de eklendi.
Abone ol

Yeniçağ Gazetesi’nde yer alan habere göre; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olan Halit Çağdaş, sosyal medya hesabında skandal bir paylaşımda bulundu. Çağdaş, Milli Mücadele döneminde İngilizler tarafından kurulan Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticilerinden olan ve İstiklal Mahkemelerinde yargılanmasının sonucunda vatana ihanet suçundan 4 Şubat 1926’da idam edilen İskilipli Atıf’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle yaptığı paylaşımda, Atatürk ve cumhuriyeti hedef aldı.

Çağdaş, “Kemalist Faşizm bu ülkede on binlerce insana zulmetti. Rabbim bir daha onlara fırsat vermesin inşallah’’ dediği paylaşımında bebelerin üzerine gaz bombası atıldığını belirterek, “Muhalif olanların ise Kemalistlerce suikastlerle ve düzmece mahkemelerle susturulduğunu” öne sürdü.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!