SON DAKİKA

Bakan Özhaseki: Soru çalmak dinin neresinde var?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’daki bir ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 23:14 'de eklendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul’daki bir ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. FETÖ’nün ‘dini duyguları kullanarak 40 boyunca herkesi sömürdüğünü’ ifade eden Bakan Özhaseki şunları söyledi: “Gerçek yüzlerini 15 Temmuz’da herkes gördü. Daha önce işaretleri vardı; görenler görmüştü. Ancak 15 Temmuz’da o vahşi ve çirkin yüzünü herkes gördü. En son anlaşıldı ki; bunlar islami bir grup değildi. Yurtdışında başka örgütlerin emrine girmiş ve orada hocasının dediklerini din kabul eden bir anlayışın sapkın mensupları olarak 15 Temmuz’da çirkin yüzlerini açıkça gösterdiler.”

‘BÜTÜN BUNLARI YAŞADIK, İÇİMİZDE BİR ACI OLARAK DURUYOR’

“Soru çalmak nedir ya Dinin neresinde var. Hazreti peygamberimiz yaşasaydı, soruların çalınıp öbür fakir fukaranın hakkının yenilmesine göz yumar mıydı? Özel hayatlara girmek nedir? Hangi dinde var bu?” diyen Özhaseki, “Bildiğimiz ilahi bir din de yok da bilmediğimiz vahşi kabile dinlerinde bile yok böyle bir arsızlık. Bütün bunları yaşadık ve içimizde bir acı olarak duruyor. O temizlik devlette devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Mehmet Özhaseki, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Avrupalı devletlerin tutumunu da eleştirdi. Toplantıda konuşan Kuyumcukent İşletme Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Sudaş da Kuyumcukent’in sorunlarını Bakan Özhaseki’ye aktardıklarını ve sorunun çözümü için gerekli çalışmaların yapılmasını beklediklerini ifade etti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!