SON DAKİKA

Bahçeli: Bugünden 84’ü söylemeyeyim çünkü 85’in heyecanı kalmayacak

Bahçeli bugün TBMM’de MHP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, “Tarihe sırt dönmek bizim harcımız değildir.

Bu haber 10 Ekim 2017 - 11:28 'de eklendi.

Bahçeli bugün TBMM’de MHP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, “Tarihe sırt dönmek bizim harcımız değildir. Mustafa Kemal, Misak-ı Milli’yi Türk milletinin anayasası olarak ilan etmiştir. Misak-ı Milli kuruluş senedidir. Misak-ı Milli, Türk milletinin yeminidir. Varlığının ucu açık sınır alanıdır. Bu yemin yaşatılmalıdır. Bugünden 84’ü söylemeyeyim çünkü 85’in heyecanı kalmayacak” dedi.

‘ABD’NİN DOSTLUK VİZESİ DOLMAK ÜZERE’

“ABD’nin dostluk, müttefiklik, stratejik ortaklık vizesinin süresi sanıyorum dolmak üzeredir” ifadelerini kullanan Bahçeli şöyle devam etti:

“ABD’nin yanlıştan dönmesi ve yangına körükle gitmekten kaçınması ümit ve temennimdir. Vize buhranını sağduyu, sorumlu devlet ve siyaset aklıyla sonlandırmak, insanlarımıza ve ABD vatandaşına engel çıkartmaktan vazgeçmek herkesin öncelikli görevi olmalıdır.”

Vize krizini değerlendiren MHP Lideri Bahçeli: ABD’nin, dostluk, müttefiklik, stratejik ortaklık vizesinin süresi sanıyorum dolmak üzere. pic.twitter.com/GzDm42Tiaq

— yurdagül şimşek (@yurdagulsimsek) October 10, 2017

‘İDLİB’DE GERİ DURMALIYIZ’

Bahçeli Suriye’de İdlib’e yönelik operasyonla ilgili olarak da, “Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) muharebe maksadıyla İdlib’e girmeyecekse de, her ihtimal ve saldırıya hazırlıklı ve tedbirli olunması hayati önemdedir” diye konuştu.

Bahçeli şunları söyledi:

“İdlib’de geri duramayız. Afrin’deki fitne ve düşmanlıklara sessiz kalamayız. İdlib operasyonu kolay olmayacak ve zaman alacaktır. Ama sabırlı, akıllı ve stratejik davranmak gerektiği yerde mücadeleden kaçınmamak lazım.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!