SON DAKİKA

Bahçeli, Akşener’i hedef aldı: Erken demokrasi çığırtkanlığı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta gezisi dönüşü yemek molasında bir grup gazetecinin sorularını yanıtlarken, hedefinde

Bu haber 11 Eylül 2017 - 13:11 'de eklendi. 96

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta gezisi dönüşü yemek molasında bir grup gazetecinin sorularını yanıtlarken, hedefinde yine Meral Akşener’in liderliğinde kurulacak olan yeni parti vardı.

“ERKEN DEMOKRASİ ÇIĞIRTKANLIĞI YAPANLAR”

“MHP’nin 18 Mart 2018’de yapacağı kurultayda aday olacak mısınız” sorusuna yanıt veren Bahçeli, “Biz görevimizin başındayız ve yolumuza devam ediyoruz. Büyük kurultay sürecine girdiğimizde MHP’nin nasıl bir demokratik süreç içerisinde faaliyet göstereceğine herkes şahit olacak. Erken demokrasi çığırtkanlığı yapanlar da, ‘Keşke biraz sabretseymişiz, gayet de iyi olurdu’ diyeceklerdir” diye konuştu.

“BELLİ İSİMLERİ PARLATIP…”

Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Bahçeli, “Siyasette tükenmişler, siyasette bir tıkanıklıktan bahsederek kendilerine aşı yapmaya çalışıyor. Şu an 101 tane siyasi parti var. Siyasi partileri bölerek yeni bir siyaset üretme, Türkiye açısından belli isimleri parlatıp sonra çöplüğe atmak demektir” ifadesini kullandı.

“BALON ŞİŞİRMEYLE MEŞGULLER”

“MHP’den kopanlar Erdoğan’ın seçilmesini engelleyebilir mi?” sorusunu da yanıtlayan Bahçeli, “MHP’den ayrılmış veya ayrıltılmış unsurlar üzerinden kendilerine bir siyasi destek sağlayabilecek oluşumlarla, beklenmedik balon şişirmeleriyle meşgul oluyorlar. Bu bayram balonu gibi patlarsa ne olur? Sadece birileri için gürültü yaratır” dedi.

“ÇOK YANLIŞ BİR YOL”

Tansu Çiller ile kendisinin, Erdoğan’ın başkan yardımcılığını yapacaklarına dair iddialara da değinen Bahçeli, “Tansu Çiller ile bizim resmimizi koymak suretiyle Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması halinde bizlerin Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev üstlenebileceğimizi, böylelikle de Sayın Cumhurbaşkanı’nın 3 Kasım 2019 tarihinde seçilebileceğine dair bir konuyu gündeme getiriyorlar. Çok yanlış bir yol. Tasvip etmediğimiz bir yaklaşım” dedi.

‘ABD’NİN ÇAĞLAYAN KARARI YANLIŞ’

Eski Bakan Zafer Çağlayan’ın ABD’deki tutuklama kararına ilişkin konuşan Bahçeli, “ABD, Türkiye ile dost ve müttefik ilişkinin çok çok ötesinde, Türkiye aleyhine gelişebilecek olaylara sebebiyet veren bir tavır ve politika izliyor. Bu yanlıştır” diye konuştu.

‘BULANIK SUDA BALIK AVLAMAYI SEVMİYORUM’

Bahçeli, yeni müfredatla ilgili ise konuşmaktan imtina etti ve “Tartışmaların boyutu ve derinliği henüz belli değil. Bulanık suda balık avlamayı sevmiyorum. Balık tutmasını da bilmiyorum” dedi.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın