SON DAKİKA

AZİZ KOCAOĞLU HDP’DEN ADAY MI OLUYOR?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yerel seçimlerine ilişkin 1 Ekim 2018 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, tekrar büyükşehir belediye başkanlığına aday olmayacağını ilan etmiş yaptığı konuşmada “Bu noktayı 2014 seçimlerinde koymayı planlamıştım. Bugün için en büyük arzum 15 yılın sonunda CHP’li bir başka arkadaşa görevimi devretmektir” ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber 27 Aralık 2018 - 1:05 'de eklendi.

Bu açıklama sonrası birçok CHP’linin adı aday olarak geçerken Aziz Kocaoğlu’nun tekrar aday olmak için Genel Merkez nezdinde çalışmalar yaptığı,hatta aday gösterilmediği taktirde partiden istifa tehdidinde bulunduğu iddia edilmişti.

Kılıçdaroğlu’ndan hayır yanıtını alan Kocaoğlu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. İYİ Parti ile yapılan işbirliğini sert bir şekilde eleştiren Kocaoğlu “Koskoca CHP, Cumhuriyeti kuran parti, ‘şu illeri sana bıraktım, seçime girmiyorum’ diyemez” ifadelerini kullandı.

“AZİZ KOCAOĞLU HDP’DEN ADAY MI OLUYOR?”

Bütün bu gelişmeler yaşanırken bugün açıklamalarda bulunan Kocaoğlu’na yakın bir partili, Kocaoğlu’na DSP ve HDP’den İzmir Büyükşehir belediye başkan adaylığı için teklif geldiği,Kocaoğlu’nun DSP’ye sıcak bakmadığını ancak HDP ile Osman Baydemir aracılığı ile görüşmelere devam ettiğini iddia etti.

Bilindiği üzere Aziz Kocaoğlu geçmişte HDP ile yakın ilişkiler kurmuş Osman Baydemir’in Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde birçok ziyaret gerçekleştirmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!