SON DAKİKA

‘AZERBAYCANLI ZEHRA ÖLDÜRÜLDÜ’

Bu haber 08 Temmuz 2017 - 10:03 'de eklendi.

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut, 4 Temmuz’da Ermenistan ordusu tarafından top ateşiyle öldürülen 2 yaşındaki Azerbaycanlı Zehra’yı yazdı. Bulut, “2 yaşındaki Azerbaycanlı Zehra, Ermenilerin açtığı ateşle şehit oldu. Adı Rabia değil diye mi gündeme gelmiyor?” dedi.

‘RABİA ÖZGÜRLÜK SEMBOLÜDÜR’

“Yenişafak yazarı Kemal Öztürk, 8 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan yazısında şöyle diyor:’Mısır’daki darbeden bir hafta sonra, Rabia işaretini anlatan üç dilde bir site kuruldu ve Rabia şöyle tarif edildi:-Rabia, bir özgürlük sembolüdür, yeni bir dünyanın kuruluş müjdesidir, adalet, özgürlük ve merhamet demektir, çürümüş Batı değerleri yerine, herkes için adalettir, katliamı destekleyen münafıkların sonudur, birliktir, beraberliktir, kardeşliktir, yeni bir dünyadır.’

Bu tanımlar arasında Rabia’nın “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” demek olduğuna dair bir işaret yok!”


‘ADI RABİA DEĞİL DİYE Mİ?’

“Azerbaycan’ın Fuzuli şehrinin Alhanlı köyü, 4 Temmuz’da Ermenistan ordusu tarafından top ateşine tutuldu ve 50 yaşındaki Sahibe Allahverdiyeva ile 2 yaşındaki torunu Zehra Guliyeva şehit oldu, Servinaz Guliyeva yaralandı.

Önce Azerbaycan ağzıyla, sonra Şevket Apuhan imzasıyla iki ayrı mesaj okudum. İkisinde de ‘2 yaşındaki Azerbaycanlı Zehra, Ermenilerin açtığı ateşle şehit oldu. Adı Rabia değil diye mi gündeme gelmiyor?’ diye soruluyor.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!