SON DAKİKA

Aylin Nazlıaka Berberoğlu’nu ziyaret etti

Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka cezaevinde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti

Bu haber 14 Ocak 2018 - 15:41 'de eklendi. 74

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka 14 Haziran 2016’dan bu yana tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu Maltepe Cezaevi’nde ziyaret etti.

Nazlıaka yaptığı görüşmenin ardından şunları kaydetti:

“Enis Berberoğlu’nun sağlığı ve morali yerinde. Halkın oylarını alarak Meclis’e gönderilen bir vekili bu şekilde ziyaret etmek sadece insani anlamda değil, demokrasi adına da acı vericidir. Ancak Berberoğlu orada da gündemi yakından takip ederek üretmeye devam ediyor. Özgür günlere hazırlanıyor.

Ne yazık ki bugün AKP eliyle bir hukuk katliamı yaşanıyor. Berberoğlu tutuksuz yargılandığı dönemde her davaya katılırken şimdi ‘kaçma şüphesi var’ denilerek kara mizah malzemesi olabilecek bir gerekçe ile tutuklu. Bu dava baştan sona bir siyasi kumpas davasıdır. Enis Berberoğlu sadece 1981 yılından bu yana emek verdiği gazeteci kimliği ile değil, muhalefet partisi temsilcisi olarak da tutukludur! AKP’nin yanlış politikalarını halka anlatan, gerçekleri ortaya çıkartan ana muhalefet partisine biçilmek istenen rol Enis Berberoğlu ile bir kez daha ortaya konulmuştur. Bu tutukluluk çoklu bir saldırının, çoklu bir nefretin izdüşümüdür.

Kamuoyunun daha önce gördüğü hatta AKP temsilcileri tarafından da itiraf edilen MİT tırları görüntüleri bir sır değil, halkın haber alma özgürlüğüne hizmettir. Bugün arkadaşımız ortada bir sır olduğu için değil; iktidarın tel tel dökülen politikaları nedeniyle tutuklu bulunuyor. Bir kez daha söylüyoruz: Tüm mağdur edilen dostlarımızla özgür ve aydınlık bir Türkiye’de buluşacağız. 16 Ocak’ta görülecek davada Berberoğlu’nun yanında olacağız!”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın