Privacy Policy Page
SON DAKİKA

ATATÜRK’E HAKARET EDEN ASTSUBAYA SUÇ DUYURUSU

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman ve Arpaçay ilçe Başkanı Kerem Ekinci, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği belirlenen ve görevden uzaklaştırılan Jan. Ast. Kıd. Başçavuş Rafi Hasan Ceran hakkında, Arpaçay Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 04 Temmuz 2020 - 20:01 'de eklendi.

CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, Arpaçay ilçe Başkanı Kerem Ekinci ve çok sayıda Karslı, Arpaçay Cumhuriyet Savcılığı’na giderek Jan. Ast. Kıd. Başçavuş Rafi Hasan Ceran hakkında suç duyurusunda bulundu.

Arpaçay Hükümet konağı çıkışı açıklamalar yapan İl Başkanı Taner Toraman, “Kars Arpaçay ilçemize bağlı Doğruyol Köyü Jandarma Karakol komutanlığında yeni göreve başlayan Rafi Ceran isimli bir astsubay sosyal medya hesabında kendisiyle tartışanlara “Atatürk’ü koruma kanunu kaldırıldıktan sonra tartışılabilir” diyor.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk için “Büyük İngiliz Projesi” diyerek küstah yorumlarda bulunmuştur. Ve yine aynı şahıs sosyal medya hesabından Sayın Genel Başkanımıza da hakaret içerikli paylaşımlarda bulunmuştur.

CHP Kars İl Başkanlığımız ve Arpaçay ilçe başkanlığı heyetimiz, Arpaçay Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, şahsın görevden el çektirilmesi ve cezalandırılması yönünde dava açtık.

Konunun takipçisi olacağız, bu tip çürük insanların Cumhuriyetimizin kurucusu ve eşsiz devlet büyüyümüz Mustafa Kemal Atatürk ve bu ülkenin önemli değerlerine bir daha zarar verecek davranışlarda bulunmasınlar.

Kars halkı ve CHP camiası olarak esef ve şiddetle kınıyorum. Yargının gereken cezayı vereceğine inancım tamdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!