SON DAKİKA

ATATÜRK ~ ATABEY TÜRK OCAKLARI ÇANAKKALE İL BEYLİĞİ AÇILDI

Partiler üstü kuruluş olan Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları, Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Çanakkale İl Beyliği düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Bu haber 22 Eylül 2020 - 15:52 'de eklendi.

Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Çanakkale Şubesi’nin açılışına Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, farklı kentlerin il başkanları, Çanakkale Kurucu İl Başkanı Önder Ergül ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

ATATÜRK ~ ATABEY TÜRK OCAKLARI’NIN 13’NCÜ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Çanakkale İl Başkanlığına getirilen Önder Ergül ve Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci önemli açıklamalarda bulundu.

ERGÜL: ”MİLLİ BİRLİĞİ TEKRAR TEŞVİK ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Çanakkale İl Başkanı Önder Ergül açılışta yaptığı konuşmada; “Atatürk – Atabey Türk Ocakları 13’ncü Şubesini Çanakkale’de açmış bulunuyoruz. Genel Başkanımızın katılımı ve il başkanlarımız, teşkilat başkanımız, örgütlerimiz ile birlikte açmış bulunuyoruz. Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Çanakkale Şubesi olarak partisiz siyaset yapmak adına, siyaseti ocu, bucu, şucu değil de sadece Milli Birlik adına Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği Milli Birlik çatısı altında yapmak üzere çeşitli faaliyetlerde bulunacağız. İnsanlara bunu anlatacağız. Siyasetin 90 yıldır ülkeyi getirdiği noktayı insanlara anlatmaya çalışacağız. Etrafımız sarılmış şekilde hala bunun farkında değiliz. Bunun insanlar tarafından fark edilmesi için elimizden geldiği kadar çaba göstermeye çalışacağız. Nasıl ki Mustafa Kemal Samsun’a çıktığında yanında 18 kişi vardı 19.cu kişi kendisiydi. 19’un büyük bir anlamı var bizim için bu saatlerce konuşulması gereken bir mevzu. Bu 19’un şifresini herkesin anlaması lazım, araştırması lazım, dünyayı yöneten kişiler, dünyaya verdikleri sinyalle 19’un üzerindendir. Bizde bu konuda Mustafa Kemal’in izinden giderek 19’un şifresini insanlara anlatmaya çalışacağız. Olan biteni anlatmaya çalışacağız. Derdimiz siyaset yapmak değil biz sadece Oğuz Kaan’dan bu güne gelmiş olan milli birliği tekrar teşvik etmeye çalışacağız.” dedi.

KAHVECİ: ”BİZ HEPİMİZ ATATÜRK’ÜZ”

Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları’nın 13’ncü ocağı olan Çanakkale İl Beyliği/Başkanlığı’nın açılışına gelenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci; “13. ocağımızı Çanakkale’de açtık. Açılışlarımıza devam edeceğiz yeni açılışlarımız var yeni yollarımız var. Desteklerinizi esirgemeyin. Bugün Türkiye’nin 13 ilinde Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları faal ve aktif olarak tüm vatandaşlarımızı belirli kriterler çerçevesinde kabul etmektedir. Bu kriterlerin birinci maddesi Türk olmaktır kimse kusura bakmasın. Atatürkçü olmak değil Atatürk olmaktır. Biz hepimiz Atatürk’üz, Atatürk’ün Türkleriyiz. Ne diyor Mustafa Kemal Atatürk, Çocuklar beni görmek isterseniz aynaya bakın içinizde benden bir parça var. 13.cü ilimiz Türk milletine, Türklük camiasına hayırlı uğurlu olsun. Diyorlar ki nasıl partisiz olacak, Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, ‘Bizim partilere ihtiyacımız yok, Milli Birliğe muhtacız.’ Biz ilk önce bir araya gelelim. Bir arada durmayı, bir arada oturmayı öğrenelim bu iş çözülecek” diye konuştu.

Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci’nin konuşmasının ardından Çanakkale İl Başkanı Önder Ergül, 13. Ocağın kuruluşu için hazırlanan plaketi takdim etti. Ardından Başkan Ergül mazbatasını Genel Başkan Kahveci’nin elinden aldı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!