SON DAKİKA

ATATÜRK ~ ATABEY TÜRK OCAKLARI ANTALYA İL BEYLİĞİ AÇILDI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim sistemini, Türk Milletinin yaşam kültürünü ATATÜRK gibi, ATA TÜRK‘e, doğaya, akla, bilime ve mevcut hukuka göre yeniden tesis etmek amacıyla kurulan ATABEY TÜRK OCAKLARI Antalya İl Beyliği açılışını ATABEY TÜRK OCAKLARI Genel Başkanı Gazeteci, Yazar ve Strateji Uzmanı Hüseyin Hakkı KAHVECİ yaptı.

Bu haber 26 Aralık 2019 - 16:36 'de eklendi.
Abone ol

Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ışığında kurulan ve Türküm diyen her bireyi, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milletinin yüreğinde tek vücut olarak toplamak ve Türk ve Türk olmanın gururu ve birliğini; dirliğini yaşatmak için oluşturulan ve kurulan ATATÜRK ~ ATABEY TÜRK OCAKLARI; Gazeteci, Yazar ve Strateji Uzmanı Hüseyin Hakkı KAHVECİ’nin Genel Başkanlığında Türkiye’deki kuruluşunu büyüterek devam ettiriyor…

ATATÜRK ~ ATABEY TÜRK OCAKLARI ANTALYA İL BEYLİĞİ BÜYÜK BİR KALABALIK ve COŞKU İÇİNDE AÇILDI

2019 yılı başından itibaren İstanbul, Ankara, İzmir illerinde teşkilatlanmasını tamamlayan ATABEY TÜRK OCAKLARI, Akdeniz Bölgesi’ndeki Antalya İl Beyliği açılışına Atabey Türk Ocakları merkez teşkilatı ve çok sayıda il beyi ile katıldı. Atabey Türk Ocakları Antalya İl Beyliği, kurucu üyeler ve misafirlerin bulunduğu oldukça kalabalık bir ortamda bilgilendirici, ufuk açıcı bir program ile açıldı.

Düzenlenen programda Atabey Türk Ocakları Antalya İl Beyi Dr. Hüseyin Ruhi ÖZKAYNAK ve Atabey Türk Ocakları Alanya İl Beyi Uz.Dr. Ali DULUM, Atabey Türk Ocakları hakkında bilgiler verdiler.

Açılışa; Atatürk~Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci; İstanbul, İzmir, Aydın, Bursa, Karabük, Adana, Alanya İl Beyleri; Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Antalya ve ilçelerinden çok sayıda davetli katıldı.

Muratpaşa Belediye Başkanının gelen çelengi ile mesajı okununca, katılımcılar tarafından alkışlandı.

Alanya Güneşi Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Akdağ ve Haber Müdiresi Ayten Yılmaz da; Alanya daki dostları ile bu açılışa gelerek katılım sağladı.

İlk konuşmacı olan, Atatürk~Atabey Türk Ocakları Antalya İl Beyi Doktor Hüseyin Ruhi Özkaynak: Açılışa katılımın yüksek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Özellikle gençlerimizin ve kadınlarımızın ocağımızda bizlerle bir olması beni çok memnun ve mutlu etti. Geleceğimiz olan gençlerimiz ve her zaman gücümüz olan kadınlarımız ile bu ocak daha da sıcak ve güçlü bir Türk bilgi ocağı haline dönüşecektir. Bundan sonra bu ocakta Türk birliğimizi, Vatan ve Millet Sevgimizi, devlet kurumlarımızla daha da güçlü hale getirmek için sık sık bir araya gelelim istiyorum.”dedi.

AÇILIŞA; TARİH ÖĞRETMENİ SİBEL DULUM, SUNUM KONUŞMASI İLE DAMGA VURDU…

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış ve sunum konuşmasını yapan Tarih Öğretmeni Sibel Dulum: “100 yıl öncesinin koşullarındayız. Türk Milleti olma derinliğini kaybettik. Bunu yeniden kazanmak zorundayız. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ölümü ile başlayan bölünme, şiddetlenerek arttı. O kadar çok kısımlara ayrıldık ki, ülkemiz ve milletimiz üzerine yapılacak bir operasyon ile kolaylıkla parçalanabiliriz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti “Türk geleneği”nden uzaklaştığı için zor zamanlar geçiriyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Türkler, her anlamda “beka” ile karşı karşıya. Siyasi, ekonomik, kültürel, toplumsal bir kaos kapıda. Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları, Türk Milletini bu kaos ortamına hazırlamak, bu kargaşadan çıkmak için fikirsel ve eylemsel çalışmalar yapmak ve olası bir iç çatışmadan sonra, bir teşkilat kurmak amacıyla Atabey Hüseyin Hakkı KAHVECİ tarafından oluşturulmuştur. Partilerüstü bir kuruluştur. Atatürk’ün Türklerini biraraya getirip, bilinçlendirmek “Devlet-i Ebed Müddeti” gerçekleştirmek için vardır. Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı KAHVECİ, Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları İl Beyleri, Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları’nın kurucu üyeleri ve yüreği vatan sevgisi ile tutuşan siz sevgili arkadaşlar, bugün burada Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları Antalya İl Beyliği’nin açılışı için biraradayız. Heyacanlı ve sevinçliyiz.

T.C. Devleti kurucusu M.Kemal ATATÜRK, ülkeler ve milletler açısından hep iç cephenin güçlü olması gerektiği vurgusu yapar. İç cephe güçlü olursa dış düşmanlar birşey yapamayacaklardır. Ama şu bir gerçek ki yıllardır gerek Soros’un desteklediği açık toplum kuruluşları, gerek medya, gerek akademi, gerekse siyasetçilerin söylemleriyle bölündük. “Parçalanırsak biteriz”, biraraya gelirsek güçleniriz. Bunu en iyi anlayan ve uygulayan Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları İl Beylerini tanıtmak istiyorum.

– Hüseyin Ruhi ÖZKAYNAK, Antalya İl Beyi, Doktor

– Hüseyin ASLAN, İstanbul İl Beyliği Bşk.Yrd., İktisatçı

– Tolga AKYEL, İzmir İl Beyi, Yazılım Mühendisi

– Yalçın TARTKOY, Bursa İl Beyi, Yüksek Mimar

– İbrahim Gökhan ERSOY, Aydın İl Beyi,Avukat

– Recep ÇETİNKAYA, Karabük İl Beyi, Metalurji Mühendisi

– Hakan SAYDUT, Adana İl Beyi, Güvenlik Amiri

– Ali DULUM, Alanya İl Beyi, Uzman Doktor

Türklerin en yetenekli olduğu alanların başında teşkilatçı olmaları gelir. Türkler tarih boyunca pek çok devlet kurmuşlardır. Türkler gibi dünyaya açılıp yayılan, geniş coğrafyalara hükmeden hiç bir millet yoktur. Türkler gibi tarihin akışını değiştiren hiçbir millet te olmamıştır. Tarihe yön veren, tarihin akışını değiştiren, tarih yazan, tarih ile bütünleşen millet; TÜRKLER.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Genetik kodlarında örgütlenmeyi iyi bilen bu millet, yaşadığı olumsuzluklar sonucu örgütlenmeyi unuttu. Oysaki bugün tarihin en eski milleti için olmazsa olmaz şey: Örgütlenmedir. T.C. Devleti Mustafa Kemal ATATÜRK’ün muhteşem örgütlenme becerisi sonucu ortaya çıkmış bir Türk mucizesidir.

Milletlerin tarihinde zaman zaman bir kırılma dönemleri olmuştur. Türk tarihinde de böyle fetret devri adını vereceğimiz kırılma zamanları mevcuttur. Büyük Selçuklu Devleti’nde Melikşah sonrası yaşanan dönem, Osmanlı Devleti’nde Ankara Savaşı sonrası dönem gibi. Şu anda Türk milleti olarak böyle bir fetret devri içinde bulunmaktayız. Ekonomi, siyaset, kültür, tarım, dil her alanda saldırılarla karşı karşıyayız. Ya silkinip bu saldırıları tasfiye edip, kendimize geleceğiz; ya da tarihin karanlıklarına gömüleceğiz.

Türk milleti her sıkışıp kaldığı dönemlerde sinesinden bir kahraman çıkarmayı bilmiştir. Böyle milletçe umutsuzluğa düştüğümüz, çıkış yolu bulamadığımız dönemlerde bu büyük millet bağrından, özünden bağımsızlık aşkı sönmeyen Bumin, Kürşat, Mustafa Kemal Atatürk gibi kahramanları çıkaracak ve bu kahraman da Türk milletine bir çıkış yaşatacaktır.

İşte böyle bir dönemde Mustafa Kemal ATATÜRK’ün örgütlenmesini iyi anlayan, ondaki devlet sistematiğini çözen Sayın Hüseyin Hakkı KAHVECİ’nin liderliğinde birleşmek zorundayız. Atatürk Ocakları’nda GÖKTUĞ’un çatısı altında ATATÜRKLER olarak toplanacağız. Sözü ATABEY Sayın Hüseyin Hakkı KAHVECİ’ye bırakıyorum.” sözleriyle büyük alkış aldı.

ATABEY TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI KAHVECİ’DEN, “PARTİSİZ ATATÜRK” VURGUSU

Atatürk~Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci yaklaşık bir saatlik bir konuşma ile; Dünya ve ülkemizde ki meseleler ve Atatürk~Atabey Türk Ocaklarının kurulma amacının ve gerekliliğinin üzerine yaptığı söyleyişide, sözleri sık sık alkışlarla kesildi. Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı KAHVECİ, Antalya İl Beyliği açılışı çerçevesinde “Büyük Şerefli Cephenin” ne anlama geldiğini açıklayarak bu cephenin nasıl oluştuğunu kronolojiyi izleyerek dinleyicilere anlattı.

Türk Milletinin karşı karşıya kaldığı algı operasyonlarına örnekler vererek, 100 yıllık Cumhuriyet yolculuğumuzu bir kere daha bize bilmediğimiz noktaları aydınlatarak aktardı. ATATÜRK’te birleşmenin önemine değinen Hüseyin Hakkı KAHVECİ, konuşmasında “PARTİSİZ ATATÜRK” vurgusunu defalarca yineledi.

KAHVECİ: “-Bir Kürt kedisini dahi vermem- diyen ve Türk devletinin o zamanki yöneticilerinin verdiği imkanlarla palazlanan bir Barzani bile bize kafa tutmaya başladı.Artık kendimize gelmeliyiz. Gençlere sesleniyorum. Türk evladısınız. Türk gibi yaşayın. Avrupalı sömürge devletlerin satmaya ve özümüzü bozmaya çalıştığı ürünlere özenmeyin. mesela görüyorum; bu Alman Kurt köpeği, bu Sibirya kedisi diye alıp havalı havalı konuşan gençler var. Kendi sokağında ki köpeğe, kediye sahip çıksana.Bizim de Sivas Kangalı köpeğimiz, Ankara ve Van kedilerimiz var. Sokağımızda ki her hayvanımıza sahip çıkalım. Onlar gelsin aaa Türk köpeği-kedisi diye bizimkilere baksın. Siz hiç Avrupalı’nın, Amerikalı’nın tişörtünde İstanbul yazdığını gördünüz mü? Ama biz alıyoruz. Ne yazıyor, California… Artık Türk evladı ve Türk gibi yaşamalıyız. Bir de ülkemizde Suriyelilerin girişi tesadüf mü diye sorgulamamız lazım. Bizi Araplaştırmaya çalışıyorlar.

–Ne demek Müslüman Türk?

Hristiyan Türk olamaz mı? Bizim önceliğimiz devletimiz ve Türk Milleti’nin birliğidir. Türk olmak ayrı, Müslüman olmak ayrı bir şey. Biz Müslüman olmaktan mutluyuz ama Türk olduğu halde ve Türk milleti ve devletini sevdiği halde, başka dine mensup insanlarımızı ötekileştirmemeliyiz ki; Güçlü Türk birliğimiz bozulmasın ve gelişsin.” diyerek ülkemizin çevresinde ki yaşanan tehlikelere ve ülkemizin stratejik önemine değindi.

Dinleyicilerin sorularıyla coşkusu ve temposu artan sohbet, Gazeteci, Yazar, Strateji Uzmanı Hüseyin Hakkı KAHVECİ’nin kitaplarını imzalaması ile sona erdi.

Konuşma sonunda üyelik beratları dağıtıldı günün anısına hatıra fotoğrafları çekildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!