SON DAKİKA

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Sakarya İl Beyliği Açıldı

Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Sakarya İl Beyliği düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Bu haber 07 Kasım 2021 - 16:38 'de eklendi. Son Güncelleme7 Kasım 2021 - 17:07
Abone ol

Atabey19 Gençlik Kültür Türk Ocakları hız kesmeden il açılışlarını sürdürüyor. Niğde Ocağının açılışının ardından, Sakarya il ocağının açılışı ile Türkiye genelinde Ocak sayısını yirmi ikiye çıkarttı.

Sakarya İl Beyliği’nin açılışına Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, farklı şehirlerin İl Başkanları katıldı. Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Sakarya İl Beyliği’nin açılışı Kurucu İl Başkanı Erdinç Çilingir’in başkanlığında, vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI’NIN 22’İNCİ İL BEYLİĞİ AÇILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, “YA DEVLET ATATÜRKLEŞECEK, YA ATATÜRKLER DEVLETLEŞECEK” sloganı ile İzmir’de yakılan ilk ocağın ateşi ile yola çıkan  Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, ‘’Çok yakın tehlike arz eden bir durum var’’ diyerek konuşmasına başladı.

‘’İlkokuldayken ve ortaokuldayken coğrafya ve tarih dersimizde, lisede milli güvenlik dersinde Türkiye’nin etrafının ateş çemberi olduğunu söylerlerdi. Hâlbuki bir ateş çemberi yokmuş gibi yaşayış tarzıyla uzun ve sükûn içerisinde yetişmeye devam etmiştir.” ifadelerini kullandı.

KAHVECİ: ‘’ETRAFIMIZ KUŞATILDI’’

‘’Maalesef gelmiş olduğumuz noktada bizzat Cumhurbaşkanı’nın da kendi deyimiyle ki bunu ilk önce ben söyledim etrafımız kuşatıldı dedim. Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulu, TBMM Üyeleri ve muhalefet partileri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin etrafının kuşatıldığını bildiği halde vatandaşlarına bunu basa basa neden söylemezler. Vatandaşların gelmekte olan fırtınadan neden haberleri olmaz. Bizim 6 aylık baskımız neticesinde Türkiye’nin bugünkü gündemi hemen hemen her akşam haber kanalları Türkiye’nin etrafındaki kuşatmadan bahsediyor. ” dedi.

Kahveci konuşmasına şu şekilde devam etti;

‘‘100 sene önce 22 Ağustos gecesini Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk nasıl anlatıyor biliyor musunuz; Kıyamet savaşı olduğunu, 40 gün 40 gece sürdüğünü ve dünya tarihinin görmüş geçmiş en büyük savaşı olduğunu söylemiştir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Aşağıdan Fransız ordusu ilerliyor. Rahmetli General Rıfat Atilhan komutasındaki 10 bin süvariye yakın Kuvâ-yi Milliye’ci derli toplu olarak onlarda onların önünü kesmeye çalışıyor. Öyle kolay değil. Aynı sis o günde bir sis var. Taarruz geçecek ordu saat altı buçuk olmuş sis kalkmamış ne yapacağız diyorlar sis kalktığı anda karşı karşıya kalacağız. Ne yapacağız diyorlar.

”Ben size ölmeyi emrediyorum” demiş bir kurucumuz Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk var. Dünya tarihinde ”Ben size ölmeyi emrediyorum” demiş bir adama rastlamadım. Yok. Niye ölmeyi emrediyor; Kurşunumuz yok ama olan askerimizle direneceğiz. Onun için bugün Kırıkkale MKE silah fabrikaları da satıldı. Herkes hazırlığını yapsın. Hazır olsun, duvarda bulunsun bir gün lazım olur. Lazım olduğu zaman aklınıza gelir. 
 
 Bizim burada toplanma amacımız;

  1. Halkı uyandırmak
  2. Uyanıp birleşmek
  3.  Cepheyi oluşturmak
  4. Dirilerek kurtuluşa erişmek

Başka şans yok. Bugün Türkiye’de düşman çizmesi görmüyorsunuz ama Sakarya’nın mal sahipleri sizden değil. İzmir’dekilere sordum; bir sürü gökdelen yapmışlar burada bir tane Türk oturmuyor dediler. bunların hepsi yabancı dediler. Böyle bir tablo içerisinde Sakarya ilimizi açmış bulunuyoruz. Vatana, millete, memlekete, Türklük camiasına, Türkiye Cumhuriyeti’ne, Sakarya’ya 19 numara olduğu için kutlu ve mutlu olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel Başkan Kahveci, Sakarya İl Başkanı Erdinç Çilingir’in takdim ettiği plaketi ve hediyeyi aldı ve Genel Başkan Kahveci, Sakarya İl Beyimiz Sayın Erdinç Çilingir’e mazbatasını verdi.

Atatürk ~ Atabey19 Türk Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önemli açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!