SON DAKİKA

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Kayseri İl Beyliği Açıldı

Partiler üstü kuruluş olan Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları, Genel Başkanı Sayın Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Beyleri’nin katılımı ile yeni ocağı/şubesi olan Kayseri İl Beyliği düzenlenen açılış töreniyle hizmete girdi.

Bu haber 15 Kasım 2021 - 19:17 'de eklendi.
Abone ol

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları hız kesmeden il açılışlarını sürdürüyor. Sakarya Ocağının açılışının ardından, Kayseri il ocağının açılışı ile Türkiye genelinde Ocak sayısını yirmi üçe çıkarttı.

Kayseri İl Beyliği’nin açılışına Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci, Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, farklı şehirlerin İl Başkanları katıldı. Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Kayseri İl Beyliği’nin açılışı Kurucu İl Başkanı Nurten Aslan’ın başkanlığında, vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI’NIN 23’ÜNCÜ İL BEYLİĞİ AÇILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, “YA DEVLET ATATÜRKLEŞECEK, YA ATATÜRKLER DEVLETLEŞECEK” sloganı ile İzmir’de yakılan ilk ocağın ateşi ile yola çıkan  Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci önemli açıklamalarda bulundu.

”Kayseri bütün ipek yolu Anadolu ticaretinin kesiştiği bir nevi Mersin Limanı gibi tarihte böyle bir yerdir. Burada toplanıp buradan Avrupa’ya yada Avrupa’dan buraya geldiği zaman doğuya ve batıya yol güzergahı üzerinde önemli yerdir. ” ifadelerini kullandı.

KAHVECİ: ”MİLLETVEKİLLERİ, ATATÜRK’E BAŞKENTİN KAYSERİ’YE TAŞINMASINI TEKLİF ETTİLER”

”Kayseri, Kurtuluş Savaşı sırasında çok önemli yerlerden bir tanesidir. Polatlı’ya dayandığı zaman Yunan ordusu Büyük Türk Milletinin Büyük Millet Meclisindeki milletvekilleri Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’e başkentin Kayseri’ye taşınmasını teklif ederler. Atatürk burada bu seddi kuracağız ve buradan ilerlememiz lazım artık geriye gitmeyeceğiz der. O açıdan da baktığımız zaman Kayseri’nin en azından Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihine Ankara’nın yedeği kadar bir başkent tutulduğunu da hesap etmemiz gerekiyor.

Kahveci konuşmasına şu şekilde devam etti;

”Burada çok değerli değerli hanımefendiler diyorlar ya uyanış Anadolu’dan başlayacak. Bak işte uyanış Anadolu’dan başlamış. Bakın Nurten hanım Atabey Türk Ocakları Kayseri İl Hanı olarak başlattı. Kayseri neresi Anadolu’nun tam ortasıdır. Tüm ocaklarımızda görev alan bütün kadınlarımız uyanışı başlattı. ” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel Başkan Kahveci, Kayseri İl Hanı Nurten Aslan’ın takdim ettiği plaketi aldı ve Teşkilat Başkanı Hüseyin Ruhi Özkaynak, Kayseri İl Hanımız Sayın Nurten Aslan’a mazbatasını verdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Atatürk ~ Atabey19 Türk Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin önemli açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!