SON DAKİKA

ATABEY TÜRK OCAKLARI’NDAN TARİHİ ATATÜRK UYARISI

Atabey Türk Ocakları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e yapılan saldırılara yönelik basın açıklaması yaptı.

Bu haber 29 Nisan 2019 - 1:39 'de eklendi. 985

Basın Açıklamasının Tam Metni:

28 Nisan 2019 Pazar Sabahı Yunan Asıllı İngiliz yazar Tzortis’in 5 sene evvel Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen konferanstaki konuşması gündeme tekrar düştü. Sözcüdeki habere bakalım.. İlginçtir Konferans tarihi tarafımızdan tespit edilmiştir.

28 Nisan 2019 Tarihli Haberi, “Yunan yazar Atatürk’e “şeytan” dedi Türk öğrenciler alkışladı” başlığıyla gördük. Süresinin geçmişte kalmış olması, suçun işlenmediğini göstermez. Türk halkından bu bilgi beş sene süreyle neden saklanmıştır? Aynı gündem içerisinde Ankara-Gazi Üniversitesi’nin dergi kapağından ATATÜRK silüetinin kaldırılmış olması kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK! Bütün kurumların kurucusu olup, Türk milletinin son yüz yılda yegane onur ve şeref kaynağıdır. Gerek Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanmış olan Atatürk’e hakareti ve Gazi Üniversitesi’nin Atatürk silüetini dergi kapağından kaldırmış olmasını şiddet ve esefle kınıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusuna aleni hakaret ederek toplumu kutuplaştırmaya çalışan bu zihniyet fukaralarının İLİM, İRFAN yuvası üniversitelerimizden temizlenmesi için Başta Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve tüm Bakanlar Kurulu, TBMM Başkanı Sayın Şentop, Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Meral Akşener, Mhp lideri Devlet Bahçeli’yi göreve davet etmiyoruz. Görevlerini hatırlatıyoruz.

Aynı zamanda Atatürk’ün makamında görev yapanların Boğaziçi ve Gazi Üniversitesi’nde cereyan etmiş bu ahlaksızca hadiseler karşısında HUKUK çerçevesinde gerekli işlemleri başlatmalarını süratli bir şekilde 82 milyon Türk halkı adına bekliyoruz. Tekraren Boğaziçi ve Gazi üniversitelerinde yaşanan bu rezaletleri şiddet ve esefle kınıyoruz. Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir organizasyonda, Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis Atatürk’e “şeytan” dedi.

Unutulmasın!
Biz Atatürk’ün Türk’leriyiz.
Son sözümüz
Ne Mutlu Türk’üm Diyene!
Hakkıdır Hakk’a Tapan Milletimin İstiklal.

GENEL BAŞKAN HÜSEYİN HAKKI KAHVECİ

GENEL BAŞKAN YRD. İSTANBUL İL BEYİ Levent SEKBAN
GENEL BAŞKAN YRD. İZMİR İL BEYİ Tolga AKYEL
GENEL BAŞKAN YRD. FERHAT AYVAZ
ANKARA İL BEYİ Tuğberk TOPÇU
ZONGULDAK İL BEYİ Engin ZAMAN
KARABÜK İL BEYİ Recep ÇETİNKAYA
ÇANAKKALE İL BEYİ Hüseyin ARSLAN
MUĞLA İL BEYİ Turan ÖZEN
ÇORUM İL BEYİ Gökhan EFTEKİN
SAMSUN İL BEYİ Murat ÇAKMAK

Kamuoyuna saygıyla.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın