SON DAKİKA

ASKERİ CASUSLUKLA SUÇLANAN TUĞAMİRAL YALÇIN ÖZKÜTÜK İSTİHBARATIN BAŞINA GETİRİLDİ

İzmir’deki Askeri Casusluk ve Şantaj kumpasında ‘vatana ihanetle’ suçlanan, Tuğamiral Yalçın Özkütük Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’na atandı.

Bu haber 05 Ağustos 2020 - 16:33 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Cumhurbaşkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan atama karalarında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yeri değiştirilen 36 amiralden 15’i FETÖ’nün kumpas davalarından mağdur olan isimler.

İzmir’deki Askeri Casusluk ve Şantaj kumpasında ‘vatana ihanetle’ suçlanan Tuğamiral Yalçın Özkütük Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’na atandı. Görevden alındıktan sonra emekliye ayrılan Tümamiral Cihat Yaycı’nın yerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı Kurmay Başkanlığına Koramiral Aydın Şirin getirildi.  

Cumhurbaşkanlığı’nın atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan görev yeri değiştirilen 36 amiralin 15’i FETÖ’nün kumpas davalarında yargılanan isimlerden oluştu. Atamalarda dikkat çeken isim ise Tuğamiral Yalçın Özkütük oldu. İzmir’deki Askeri Casusluk ve Şantaj kumpasında ‘vatana ihanetle’ suçlanan Özkütük’ün ‘Çok Gizli’ gizlilik derecesindeki askeri birliklerimizin savaş planlarının yer aldığı belgeye “Yunanistan’daki dostumuza iletilecek” notunu düştüğü iddiasıyla yargılanmıştı. Tuğamiral Özkütük, Batı Görev Grup Komutanlığı’ndan kritik görev olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı’na getirildi. 

Atatürk'ün Katilleri

Özkütük daha önce 2 yıl Genelkurmay İsthihbarat Daire Başkanlığında görev yaptıtıktan sonra Batı Görev Grup Komutanlığına atanmıştı. 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!