SON DAKİKA

ASELSAN TARAFINDAN TASARLANMIŞ YENİ NESİL ASELPOD TESLİMATLARI DEVAM EDİYOR

Savaş uçakları için ASELSAN tarafından tasarlanmış yeni nesil, çok algılayıcı hedefleme sistemi (ASELPOD) teslimatları devem ediyor.

Bu haber 25 Haziran 2020 - 1:48 'de eklendi.
Abone ol

İleri düzey görüntü işleme algoritmalarıyla hedef takibi ve hedefleme fonksiyonlarını başarıyla icra eden ASELPOD Hedefleme Sistemi’nin Türk Hava Kuvvetleri envanterine kazandırılmaya devam ediliyor.

“SINIRLI SAYIDA ÜLKE TARAFINDAN ÜRETİLEBİLMEKTEDİR”

Savaş uçaklarında en kritik görevlerden birini üstlenen hedefleme podlarının dünyada sınırlı sayıda ülke tarafından üretilebildiğini belirten SSB Başkanı İsmail Demir, “ASELPOD, Hava Kuvvetlerimiz tarafından başarıyla görev yapmaktadır. Bunun yanında sistem geliştirilmekte ve yerlilik oranını artırmaya yönelik çalışmalar devam etmektedir. ASELPOD sahip olduğu üstün özelliklerle yurt dışında ilgi görmekte ve ihracat başarılarına imza atmaktadır. Yüksek teknoloji ürünü ASELPOD, savunma sanayimizin geldiği noktayı gösteren önemli örneklerden birini oluşturmaktadır.” dedi

“ÇARPAN ETKİSİ YARATIYOR”

Modern savaş uçakları için özgün olarak geliştirilen hedefleme sistemi, uçakların etkinliği konusunda çarpan etkisi yaratıyor.  yer ve hava hedeflerini oldukça uzak mesafelerden tespit ve teşhis eden sistem, ileri düzey görüntü işleme algoritmalarıyla hedef takibi ve hedefleme fonksiyonlarını başarıyla icra ediyor.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!