SON DAKİKA

Arınç’tan AKP’ye uyarı: Sorumlusu ben değilim

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, FETÖ’den tutuklu bulunan Mustafa Türk ile ilgili ‘Bülent Arınç’a sorun’ çıkışına Arınç

Bu haber 17 Kasım 2017 - 14:58 'de eklendi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, FETÖ’den tutuklu bulunan Mustafa Türk ile ilgili “Bülent Arınç’a sorun” çıkışına Arınç yazılı açıklama yaparak yanıt verdi. Bülent Arınç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetine de uyarıda bulundu.

Arınç, Mustafa Türk ile ilgili iddialara yönelik, “Mustafa Türk’ün 15 Temmuz öncesi Gülen’i sevip sayması ve sadece öncülük ettiği eğitim faaliyetlerine kendi imkanları dahilinde destek vermesi suç ise, bu ülkede bu suça ortak olmamış insan bulmak neredeyse imkansızdır” dedi.

AKP’YE UYARI

“2019’da siyaseti Erdoğan’sız ve AK Parti’siz dizayn etmek ve nihayetinde arzuladıkları ‘rövanşa’ erişmek” diyerek AKP’yi de uyaran Arınç sözlerine şöyle devam etti:

“Ve fakat iş o ki, bu planın nihai hedefindeki insanlar bu oyunu göremiyor, bu planı bozmak için adım atamıyorsa, onun sorumlusu ben değilim! Ve kimsenin cürmünü, sorumluluğunu yüklenecek de değilim.”

İşte Arınç’ın açıklaması:

arinc-tan-akp-ye-uyari-sorumlusu-ben-degilim-386174-1.arinc-tan-akp-ye-uyari-sorumlusu-ben-degilim-386175-1.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!