SON DAKİKA

Arazileri Euro Üzerinden Satmaya Çalışan AKP’li Kulu Belediyesi’nin 45 Milyon TL Borcu Olduğu Ortaya Çıktı

Konya Kulu’da 90 metrekare arazinin fiyat belirlemesini euro üzerinden hesapladığı için “Konya AB’ye girdi” eleştirilerine maruz kalan AKP’li Kulu Belediyesi’nin, şimdi de kendisinden önceki AKP yönetiminden 45 milyon TL borç devraldığı ortaya çıktı.

Bu haber 17 Şubat 2021 - 20:00 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Konya’nın Kulu ilçesinde belediye tarafından satılacak arazi fiyatlarının euro üzerinden belirlenmesi, köylünün sert tepkisine yol açınca ihale ertelenmişti. 

Cumhuriyet’ten Gamze Bal’ın haberine göre, Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver’in, tepkili köylüyü sakinleştirmek için yaptığı konuşmanın görüntüleri, yeni bir gelişmeyi ortaya çıkardı.

2019’daki 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den belediye başkanı seçilen Ünver, söz konusu görüntüde hem kendisinden önceki AKP’li belediye yönetiminden devraldığı hem de kendi dönemindeki borçlara ilişkin şunları söyledi: 

“Görevi 45 milyon TL borçla teslim aldım. Eski ve benim dönemimdeki vergi, SSK, emekli sandığı vs. hepsini yapılandırdım, 12 milyon TL daha geldi.

Bir yandan borç ödüyoruz, bir yandan da kredi alarak hizmet etmeye çalışıyoruz.

Büyükşehir, döşenecek kilitli taşlar için (kaldırım taşı) sadece 4 köye taş gönderimi yaptı, diğer yerler için vermedi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan istedim. Bakan bey sağ olsun 4.5 milyon TL verdi. 15 bin metrekare kilitli taş yaptık.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!