SON DAKİKA

ARAPLAR KANAL İSTANBUL GÜZERGAHINI 2015 YILINDA ÖĞRENMİŞ

Arap ülkelerinde Türk vatandaşlığının satılmasıyla ilgili reklamların ardından 4 yıl öncesine ait bir reklam ortaya çıktı. Ulaştırma Bakanı tarafından 2018’de kamuoyuna açıklanan kanal güzergahı 2015 yılında Arapça tanıtılıp satışı başlamış. İşte o reklam…

Bu haber 30 Aralık 2019 - 14:35 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Arap ülkelerinde Türk vatandaşlığının satıldığı reklam filmleri skandalı henüz gündemde yerini korurken bir skandal da, İstanbullu vatandaşların iptali için dilekçe kuyrukları oluşturduğu Kanal İstanbul projesi için geldi.

Video paylaşım sitelerinde de yayılan reklam filminde Arap ülkelerinde yaşayanlara Kanal İstanbul güzergahında ev ve arsa satışı yapılıyor. Görüntülerin ortaya çıkması sonrası özellikle sosyal medyada bir çok vatandaş tepki gösterdi.

Söz konusu reklam filminde  dünyada eşi bulunmayan son modern lüks gökdelenlerden , cami biçimine kadar her şeyi kapsayan. Rusya, İran, Almanya, Çin, Fransa, ABD ve benzeri ülkelerin bölgede gümrüksüz satış sahalarının bulunacağı ayırca Kanal İstanbul projesinin Türkiye’de en büyük yeşil alana sahip il halini alacağı , içerisinde 7,5 milyon insan yaşayacağını birçok turistin yaşam alanı haline gelecek ifadeleri kullanılıyor.

İşte 2015 yılında yayınlanan o reklam:

Araplar bizden 4 yıl önce öğrenmiş

Araplar bizden 4 yıl önce Kanal İstanbul’u öğrenmiş ve satın almaya başlamış

Serkut Bozkurt’un haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul ile ilgili açıklama yaparken iki noktayı öne çıkardı.

1- 2011 yılından beri Kanal İstanbul güzergahında 30 milyon metrekare arazi el değiştirdi

2- Arazileri alan ilk üç şirket Araplara ait.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasından bir gün sonra da Kanal İstanbul’un satış ve pazarlaması için Arapça videolar paylaşıldı. Arapça ve Türkçe tanıtım videolarında eksik olan bilgi, tarih. Çünkü, Araplar bizden 4 yıl önce öğrenmiş.

2015 yılı Nisan ayında Arapça ve Türkçe yayınlanan Kanal İstanbul tanıtım filmi, 2018 yılında açıklanan güzergah ile aynı. Hatta tanıtım filminde daha detaylı bilgi var.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!