SON DAKİKA

ANKET ADI ALTINDA İNSANLARI FİŞLİYORLAR

Yerel seçim öncesi bir araştırma şirketinden aranıyormuş algısı yaratılarak yapılan sözde ankette HDP’nin CHP ve İYİ Parti ile birlikte aynı ittifak içine gösterilmesi dikkat çekti.

Bu haber 03 Mart 2019 - 23:58 'de eklendi.

Yerel seçim öncesinde araştırma şirketi gibi vatandaşları arayan kimliği belirsiz bir numaradan anket algısı yapılması dikkat çekti. Kimliği belirsiz numaradan yapılan yüz binlerce çağrıda HDP’nin CHP ve İYİ Parti ile yerel seçimde iş birliği yaptığı algısı yapmaya çalıştığı ortaya çıktı.

(0212) 825 04 72 numaralı telefondan aranan vatandaşlar bir ses kaydı ile karşılaşıyor. “Siyasal araştırmamıza hoş geldiniz” şeklinde başlayan sözde araştırmada, vatandaşların hangi ittifak için oy verecekleri soruluyor. Tek sorunun sorulduğu sözde ankette, Cumhur İttifakı için AKP ve MHP gösterilirken, Millet İttifakı içinde ise CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi gösteriliyor. Ses kaydında, vatandaşlardan, Cumhur İttifakı için 1’i, Millet İttifakı için 2’yi tuşlamaları isteniyor.

Geçtiğimiz ay bir anket şirketinin vatandaşlara, “HDP-İYİ Parti-CHP İttifakına oy vermeyi düşünüyor musunuz?” şeklinde soru sorması tartışma yaratmıştı. İYİ Parti, konu ile ilgili suç duyusunda bulunulduğunu açıklamıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!