ANITKABİR’E SALDIRI PLANLARINI UNUTMADIK

ANITKABİR’E SALDIRI PLANLARINI UNUTMADIK
Yayınlama: 19.07.2017
Düzenleme: 08.05.2018 09:57
5
A+
A-

Mehmet Faraç, Anıtkabir’in imara açılması planlarını köşesine taşıdı.

Aydınlık yazarı, “AKP’liler her olayda olduğu gibi bunu da yalanlamaya kalkışsa da, Atatürk Orman Çiftliği’ni yağmalayan zihniyetin Anıtkabir çevresini de hedef alacağından kimsenin kuşkusu olmasın…” diye yazdı.

Sinsi ve kışkırtıcı oyunlarla, Anıtkabir yavaş yavaş hedef tahtasına konuluyor diyen Faraç, “1990’larda Almanya’da üslenen ve orada sözde ‘Anadolu Federe İslam Devleti’ adıyla uyduruk bir bağnaz örgüt kuran Cemalettin Kaplan güruhuna bağlı militanların Anıtkabir’e havadan saldırı planladıklarını unutmadık…” diye belirtti.

AKP’nin, Anıtkabir’i imara açma niyetini gizleyemediğini belirten ve “Anıtkabir’in imara açıldığına ilişkin AKP’lilerin, aksi iddalarına sakın ola inanmayın…” diyen Mehmet Faraç, “Vahhabi zihniyetinin, yani El Kaide kafasının Anıtkabir’i havadan vurma planı tutmayınca yerden nasıl sarsarız, nasıl küçültürüz ve bu şekilde de gözden hangi yöntemlerle düşürürüz planı devreye sokuldu…” şeklinde yazdı.

Mehmet Faraç yazısını şu cümlelerle bitirdi: “Ve başta CHP olmak üzere cumhuriyetçi tüm partilere, ADD, TGB, ÇYDD ve CKD gibi örgütlere, Anıtkabir konusunda süresiz teyakkuz ve nöbet zamanının geldiğini ısrarla anımsatın… Yoksa bu kara taarruz hiç durmayacak!..

Aydınlık yazarının “Anıtkabir niçin hedefte” başlıklı yazısının ilgili bölümleri şöyle:

Hiç kuşkunuz olmasın, “kurbağa teorisi” burada da sinsice işletiliyor… Anıtkabir’de yavaş yavaş hedef tahtasına konuluyor… Hem de çok tehlikeli ve kışkırtıcı oyunlarla!..

Çünkü bağnazı, gericisi, sahte solcusu, bölücüsü ve teröristi her zaman oraya düşman oldu, her zaman orayı hedef seçti;

1990’larda Almanya’da üslenen ve orada sözde “Anadolu Federe İslam Devleti” adıyla uyduruk bir bağnaz örgüt kuran Cemalettin Kaplan güruhuna bağlı militanların Anıtkabir’e havadan saldırı planladıklarını unutmadık…

Vahhabi zihniyetinin, yani El Kaide kafasının Anıtkabir’i havadan vurma planı tutmayınca yerden nasıl sarsarız, nasıl küçültürüz ve bu şekilde de gözden hangi yöntemlerle düşürürüz planı devreye sokuldu…

Peki; unuttuk mu Anıtkabir ziyaretçi sayısının yıllar boyu Genelkurmay tarafından periyodik olarak kamuoyuna açıklanmasını?.. Her yıl en az 7 milyon insanın ziyaret ettiği koca bir Anıtkabir değil mi orası?..

TEYAKKUZ ZAMANI!..

…Anıtkabir’e yönelik tehdit zirveye çıktı…

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a göre, “Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 11.05.2016 tarihli Anıtkabir Koruma Amaçlı İmar Planı değişikliklerine ilişkin meclis kararı askıya çıktı. Plan değişikliği yeni yapılaşma öngörüyor. Anıtkabir tüm ulusa ait anıtsal bir alandır, her ne amaçla olursa olsun, yapılaşmaya açılamaz.”

AKP’liler her olayda olduğu gibi bunu da yalanlamaya kalkışsa da, Atatürk Orman Çiftliği’ni yağmalayan zihniyetin Anıtkabir çevresini de hedef alacağından kimsenin kuşkusu olmasın…

Çünkü Anıtkabir, bağrında yatan inancın toplumda giderek daha fazla çekim noktası olması nedeniyle, yalnızca bir kabir değil, topluma en zor dönemlerde güç ve “can” veren bir mekan olduğu için de hedefe konuluyor…

Cumhuriyet ve laiklik düşmanları iyi biliyorlar ki, Anıtkabir ayakta kaldıkça cumhuriyet bayrağına güç veren direnç daha da büyüyecek ve toplumun duyarlılığı hiç bitmeyecek…

Evet, Anıtkabir’in imara açıldığına ilişkin AKP’lilerin aksi iddalarına sakın ola inanmayın…

Ve başta CHP olmak üzere cumhuriyetçi tüm partilere, ADD, TGB, ÇYDD ve CKD gibi örgütlere, Anıtkabir konusunda süresiz teyakkuz ve nöbet zamanının geldiğini ısrarla anımsatın… Yoksa bu kara taarruz hiç durmayacak!..

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı