SON DAKİKA

Almanya’dan Türkiye’ye Gönderilen ‘Kara Para’ için Operasyon!

Almanya’da “ileri derece kara para aklama şüphesi” üzerine operasyon gerçekleştirildi.

Bu haber 28 Ekim 2021 - 19:14 'de eklendi.
Abone ol

Almanya’da polis, 18 kent ve ilçede kara para operasyonu düzenledi. Köln Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında düzenlenen baskının “ileri derece kara para aklama şüphesi” üzerine yapıldığı kaydedildi.

İKİ TÜRK KÖKENLİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Asayiş Dairesi ve Gümrük Dairesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği baskınlarda ayrıca, haklarında tutuklama kararı bulunan iki Türk kökenli kişi de gözaltına alındı.

Söz konusu kişilerin 46 ve 53 yaşlarında olduğu, birinin Düsseldorf, diğerinin de Duisburg kentlerinde ikamet ettiği belirtildi.

İKİ YILDIR İZLENİYORLARDI

DW Türkçe’nin haberine göre; Eyalet Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bazı şüphelilerin tehlike oluşturma ihtimali bulunması nedeniyle üç noktaya düzenlenen baskınlara özel polis timlerinin de katıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, söz konusu kişilerin bir yıldır izlendikleri belirtilerek, 2019 yılından bu yana kuryeler vasıtasıyla hava ve kara yolunu kullanarak suç eylemlerinden elde edildiği belirtilen nakit paraların İstanbul’a nakledildiği belirtildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

EUROPOL’DE DESTEK VERDİ

Paraların Bochum ve Ratingen kentlerindeki depolarda teslim alındığı ve ardından sayılıp paketlenerek kuryelere teslim edildiği bilgisi de açıklamada yer aldı.

Emniyet, şimdiye dek söz konusu kuryelerin yurt dışına çıkarmaya çalıştığı 6 milyon 764 bin 575 avronun ele geçirildiğini belirtti. Baskınlara Avrupa polis teşkilatı EUROPOL de destek verdi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!