SON DAKİKA

Almanya’da ‘Yasaklı’ Çete Lideri Ay’ın AKP’li Bakanlarla Çekilmiş Görüntüleri Ortaya Çıktı

Almanya’da yasaklı Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) çetesinin yöneticilerinden olan Taner Ay’ın Türkiye’de AKP ile yakın ilişki içinde olduğu ortaya çıktı.

Bu haber 07 Haziran 2021 - 18:54 'de eklendi.
Abone ol

Almanya’da yasaklı Osmanen Germania (Almanyalı Osmanlılar) çetesinin yöneticilerinden olan Taner Ay’ın Türkiye’de AKP ile yakın ilişki içinde olduğu ortaya çıktı.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in 9. videosunda gündeme getirdiği, AKP MKYK üyesi Metin Külünk üzerinden para aktardığı “Almanya’daki derneğin” adı, kriminal suç olaylarına karışan, Türkiyeli muhaliflere yönelik tehditlerde bulunan ırkçı “Osmanen Germania” (Almanyalı Osmanlılar) derneği.

Evrensel’den Yücel Özdemir’in haberine göre Osmanen Germania’yi yakın takibe alan Alman istihbarat örgütleri, bu suç çetesine Külünk’ün “para verdiği ya da verdirdiği”ni tespit etmişti. Alman güvenlik birimleri tarafından yapılan dinleme protokollerini yayınlayan ZDF televizyonu ve Stuttgarter Nachrichten gazetesi, Külünk’ün Almanyalı Osmanlılar adlı kriminal örgütle bağlantılı olduğunu, yöneticileriyle birkaç kez görüştüğünü, para verdiğini ya da birilerine verdirttiğini ileri sürerek bu paralarla silah satın alındığını bildirmişti. Aynı haberlerde Mayıs 2016’da Skorpion tipindeki otomatik silahın bu parayla alındığı iddiasına da yer verilmişti.

AKP Çocukları Twitter hesabından paylaşılan fotoğraf ve görüntülerde, Osmanen Germania çetesinden Taner Ay’ın Bakanlıklara, Külliye’ye rahatlıkla ulaşabildiği dikkat çekti.

Taner Ay’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı Adli Yıl Açılış Töreni’ne katıldığı ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile aynı masada çekilmiş görüntüleri ortaya çıktı.

Taner Ay’ın lüks araçları ve çakarlı araçlarla yolculuk yapması da AKP Çocukları hesabından paylaşıldı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR