SON DAKİKA

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel’den Türkiye’ye: Kalbim kanıyor

Darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamalara atıfta bulunan Sigmar Gabriel, Türkiye’nin giderek demokrasiden uzaklaştığını söyledi.

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 15:32 'de eklendi.

Darbe girişiminin ardından gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamalara atıfta bulunan Sigmar Gabriel, Türkiye’nin giderek demokrasiden uzaklaştığını söyledi. Türkiye’de tutuklanan Alman vatandaşlarının serbest bırakılmasına yönelik Almanya’nın çabalarının sonuçsuz kaldığını hatırlatan Gabriel, Alman insan hakları aktivisti Peter Steudtner’in tutuklanmasının ardından Türkiye’ye yönelik açıklanan ekonomik baskılara Türk hükümetinin yanıt verdiğinin görüldüğünü söyledi.

Almanya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını sertleştirmesinden daha çok Batı’daki otel işletmecileri ve turizm sektörünün etkilendiğini kaydeden Gabriel, bu kesimin ‘Türkiye’deki en Alman dostu kesim’ olduğunu belirtti. Gabriel “Bu durum beni memnun etmiyor. Kalbim kanıyor” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığı temel sorunu duruyor” diyen Gabriel, Türkiye’de idamın yeniden getirilmesinin Avrupa Birliği ile Türkiye arasında bugüne kadar var olan ilişkilerin sonu olacağını söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!