SON DAKİKA

‘Alan aldı, satan ne sattı?’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AKP-MHP ittifakına ve CHP’ye yönelik eleştirilerine yanıt verdi

Bu haber 17 Ocak 2018 - 10:18 'de eklendi. 67

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin AKP-MHP ittifakına ve CHP’ye yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

Bahçeli dünkü konuşmasında “CHP sözcülerini bile gülümseyerek takip ediyorum. (AKP-MHP ittifakına dair) Anahtarı teslim etmişsiniz, dükkanı kapatmışsınız, saraydan kadro almışsınız… Varsın kudursunlar, aşıları inşallah 2019’da sandıkta yapılacaktır… Milli ittifak Türk milletinin kararıdır, meşale yanmış, gelecek hamdolsun aydınlanmıştır. Alan almış bu defter burada kapanmıştır…” dedi.

Düzenlediği basın toplantısında Bahçeli’ye yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Türkçede ‘alan almak’ diye bir tanımlama var ama yarım, ‘alan aldı satan sattı’ diyor. Alan aldı, AKP istediğini aldı, MHP aday çıkarmıyor, AKP’ye kayıtsız destek sağlıyor, alan almıştır peki satan ne satmıştır? Burada satılan nedir? Bu sorulara cevap verilmesi gerekmektedir. ‘Alan aldı bu defter burada kapandı’ diyor. Bu defter burada kapanmaz. Siz 16 Nisan’daki tek adam rejimine geçiş hevesleriniz bütünlemeye kalmıştır” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın