SON DAKİKA

AKŞENER’DEN TDK’YA BAŞBUĞ TEPKİSİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grubuna seslendi. TDK’nın sitesinde yer alan Başbuğ tanımına tepki gösteren Akşener, “Türk milliyetçilerine “devlet düşmanı” demek sizin de Erdoğan’ın da boyunu aşar” dedi.

Bu haber 27 Kasım 2018 - 13:54 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TDK’nın internet sitesinde yer alan skandal ‘Başbuğ’ tanımına çok sert tepki gösteren Akşener, “Türk milliyetçilerine “devlet düşmanı” demek sizin de Erdoğan’ın da boyunu aşar” ifadelerini kullandı.

AKP-MHP arasında yerel seçimler için yeniden kurulan ittifaka da değinen Akşener, “Sizin ittifakını Türkiye’nin değil Andımız’a karşı olanların, tabelalardan T.C. kaldıranların ittifakıdır. Haburda teröristleri davul zurnayla karşılayanların ittifakıdır. FETÖ adına para bastıranların ittifakıdır” dedi.

Toplantı sırasında sinevizyona Dolmabahçe görüşmeleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’da peşmerge başı Mesut Barzani ve Şivan Perver’le bir araya geldiği görüşmeden fotoğraflar yansıtılırken Akşener, “Kimin kiminle ittifak yaptığı belli” şeklinde konuştu.

Akşener, konuşmasına İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un, 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayarak başladı.

Sancaktepe’de düşen helikopterde şehit olan askerlerimiz için baş sağlığı dileyerek sözlerine devam eden Akşener’in, açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bildiğiniz üzere dün akşam, Rus Donanması’nın Ukrayna savaş gemilerine saldırdığı haberi geldi. Dünya Rus yayılmacılığına ve provokasyonlarına tepki gösteriyor. Bu vesileyle belirtmek isterim ki, bizim uluslararası ilişkilerdeki pusulamız dünya Türklüğüdür. Nasıl Çin işgalinde zulümlere gark olan Doğu Türkistanlıların sesi olduysak… Nasıl kimse dile getirmezken bu kürsüde Güney Azerbaycanlı Cavadbeyli’ye özgürlük çağrısı yaptıysak… Kırım meselesinde de Kırımlı soydaşlarımızın yanındayız. Ümit ediyorum ki ülkemizin de resmi olarak tanımadığı işgal son bulacaktır. Faili meçhul cinayetlere, işkenceye ve kovuşturmaya maruz kalan Kırımlı soydaşlarımız özgürleşecektir. İşgale başından beri Türklük seciyesini göstererek direnen soydaşlarımıza selam olsun.”

“4 ÖĞRETMENDEN BİRİ EK İŞ YAPIYOR”

“Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, ne yazık ki yıllardır mağdur ediliyorlar..

Bugün Türkiye’deki her 4 öğretmenden biri, geçimini sağlamak için ek iş yapmak zorunda kalıyor.. Hakları için adım attık, “Öğretmenlerimize 3600 ek gösterge verelim” dedik..

Seçimden önce söz verenler, talimatla el kaldırıp reddettiler..

Bu iktidarın eğitimden anladığı, ehliyet ve liyakat aramadan, yandaşını müdür yapmak..

Okullar sadece seçim dönemi akıllarına geliyor.. Sınıfları boşaltıp çoluk çocuğu miting alanına taşıyorlar. Bunların eğitimdeki başarısızlıkları o kadar açık ki, verdikleri örnekler bile yanlışlarla dolu..

İktidarın başındaki kişi, geçen hafta, “Almanya’da 3 milyon üniversite öğrencisi var.. Bizdeyse rakam 8 milyona yaklaştı” dedi..

Türkiye’de üniversite mezunu işsiz sayısı 850 bini buldu.. İşsizlerin yüzde 30’a yakını üniversite mezunu..

Peki Almanya’da işsiz üniversite mezun oranı ne biliyor musunuz?

Yüzde 4.. Türkiye’de yüzde 30, Almanya’da yüzde 4. Söyleyeceksen bunu da söyle.
Gurur duyacaksan, öğrenci sayısıyla değil,, o gençlere iş bulup, bununla gurur duy..

Öğrenci sayımız fazla diyerek kendini alkışlatıyor.. Ama olayın aslı budur.

“MİLLET SENDEN DE HESAP SORACAK”

“AKP’ye, MHP’ye ve CHP’ye oy veren değerli kardeşlerim biz sizi canımız kadar seviyoruz. Kendi seçmenimizle sizi ayırmıyoruz. Siz de bizim gibi daha huzurlu bir Türkiye istiyorsunuz ve bu amaç doğrultusunda size en yakın partiye oy veriyorsunuz. Hiçbir vatan evladı ülkesinin kötülüğünü istemez. Siyasetin sizin aranıza girmesine izin vermeyeceğiz.

Bir de değişmeyen gündemimiz ekonomik kriz. Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. İktidar başladığı noktada bırakmaya karar verdi. ‘Türkiye’yi uçuracağız’ diyenler, ülkeyi uçurumdan aşağı uçurdu. 2023’le yola çıktılar kesmedi 2017 oldu. Bütün veriler gösteriyor ki 2019 çok daha ağır geçecek.

Millete ödettiğin yetmedi mi illa ceza keseceksen emniyet şeridini kullanan kodamanlara kes. Milleti yolundan eden 150 araçlık konvoyuna kes. Evdeki hesap çarşıya uymayınca Sayın Erdoğan eski defterleri karıştırıyor. Bırak eskileri kardeşim millet onlardan hesap sordu, senden de soracak. Bugüne gel artık.”

“SOĞANI TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ”

“Putin’le, Macron’la arası iyi, Trump kardeşi ama enflasyon düşmüyor. Şimdi yeni bir şey icat etti. Soğan lobisi. Soğanı terör örgütü ilan etti. İzahı yapılamayan şeyin mizahı yapılır. Millet bunla dalga geçiyor. Yandaş şöyle manşet atıyor: “Mardin’de 30 ton soğan ele geçirildi” ne yapacak bu adam hepsini tezgaha mı dökecek, tarlaya mı atacak? Domates uçup gitmiş yarın seraları da mı basacaksın? Enflasyonun sebebi pazarcılar, esnaflar en sonunda da çiftçilermiş meğer.”

“FATURAYI VATANDAŞA KESECEKSİN ÖYLE Mİ!”

“Stokçuluk yaptırmayacakmış en büyük stokçu sensin. Onlarca özel uçağın 300 tane lüks aracın var. Sen ülkeyi düze çıkar da kimse stokçuluk yapamaz. Üretimi düzeltmez, israftan vazgeçmesen bu yangını söndüremezsin. Sopayla hayat pahalılığını yok etmek mümkün mü? Alemin tek akıllısı siz misiniz? Damatları fırıncının, çiftçinin üzerine sürmek başkasının aklına gelmiyor mu?

Her şeyi dışarıdan alıyorsun. Saman ithal, inek ithal böyle bir şey olabilir mi? Suriye’den pamuk ithal ediyorsun kardeşim. Faturayı da vatandaşa keseceksin öyle mi! Geçti o işler…

‘Eyyt’ dediğinde susan muhalefet yok karşında. Açığını bulup tehditle diz çöktüreceğin insanlar yok karşında, cesurlar ordusu var senin karşında. Bu çürümüş düzenin gerçek bir alternatifi var. Artık İYİ Parti var. Şimdiye kadar kime oy vermiş olursan ol ‘yetti artık’ diyorsan gel İYİ Parti’ye.”

“YOLUN SONU GÖRÜNÜYOR”

“Beraber yürüdük biz bu yollarda türküsünü bitirdin. Şimdi yeni bir türkü var dillerde ‘aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor.’

Damat bey kasalar doldu diyor. Hangi ülkede yaşıyor bilmiyoruz. O söylüyor borazan medya inanıyor. Bu hayallerle neredeysen konum atta da o ülkeyi biz de görelim.

Sayın Erdoğan başına geleceklerin farkında. İttifakı bitirdi. Koltuk sallanıyor baktı ki hesaptan kaçış yok tekrar ittifaka gitti. Ama bu ittifakın adı farklı Korku İttifakı.

Kim kiminle ittifak kuracaksa kursun ama bize söylenen ithamlara sessiz kalamam. Sizin ittifakını Türkiye’nin değil Andımız’a karşı olanların, tabelalardan T.C. kaldıranların ittifakıdır. Haburda teröristleri davul zurnayla karşılayanların ittifakıdır. FETÖ adına para bastıranların ittifakıdır.”

“SİZİN DE ERDOĞAN’IN DA BOYUNU AŞAR”

“İYİ Parti’nin HDP’ye bakışı gayet nettir. Terör örgütünün gölgesinin bile düştüğü yerde iyi partinin işi olamaz. İktidarın başı AİHM kararıyla esip gürlüyor ama kararlar bellidir. Türk yargısı mahkemeyi görür karar bağlar, konu da kapanıp gider. Bu yeni bir papaz davasıdır. Kavga ediyormuş gibi göstermek için. Bunlar AKP’li bir heyeti Almanya’ya gönderdiler, federasyon sistemini incelemek için. Oslo’da Akil İnsanlar toplandı. Bunların derdi federasyonla buradan söylüyorum hele bir yap da görelim. İçlerinde ne varsa dışlarına da o sızıyor. Bunların kurumu TDK’da Başbuğ için neler yazıyor. Verilen soru önergesine rağmen o rezilliği düzeltmediler. Türk milliyetçilerine “devlet düşmanı” demek sizin de Erdoğan’ın da boyunu aşar.”

Kıbrıs’la ilgili bir açıklama yapmıştık. Sahipler rahatsız olmuş The Guardian bir başlık atmış Türkiye’yi işgalcilikle suçlamış. Hükümetin basiretsizliği sizi kandırmasın gerekirse Ayşe yeniden tatile çıkacak.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!