SON DAKİKA

“Akşener ikinci turda yüzde 54 ile seçilecek”

Bu haber 08 Haziran 2018 - 21:53 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın konuğu olan İyi Parti Genel Sekreteri Çıray, gelen son anketlere göre ikinci tura Cumhurbaşkanı adayı Akşener’in kalacağını ve ikinci turda Akşener’in yüzde 54 ile Cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi.

İyi Parti Genel Sekreteri ve İzmir milletvekili Aytun Çıray, ellerine ulaşan son araştırmalara göre, 24 Haziran’daki seçimlerde partilerinin yüzde 22’lere kadar oy alabileceğini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin de ikinci tura kalacağını ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener’in yarışacağını, Akşener’in yüzde 54 oy alarak yeni Cumhurbaşkanı seçileceğini söyledi.

“Akşener ikinci turda yüzde 54 ile seçilecek”

Çıray açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“Bize gelen son çalışmalara göre sayın Meral Akşener ikinci tura kalıyor ve sayın Akşener’in ikinci tura kalması halinde yüzde 54 oy alıyor, Cumhurbaşkanı seçiliyor. Bugün İyi Parti diye bir parti, Meral Akşener diye bir lider olmasaydı Türkiye ikinci turu konuşuyor olmayacaktı. Bu seçimler bir devrin sonu, yeni bir devrin başı olacak ve yenilik kadar güçlü bir şey yoktur. Parlamento seçimlerinde bize gelen sonuçlarda İyi Parti’nin oyları yüzde 18 ila 22 arasında. Burada kararsız oranları hala çok yüksek.”

“Erdoğan ikinci tura İnce’nin kalmasını istiyor”

“Herkes kendisine şu soruyu sorsun. Tayyip bey ikinci tura kimin kalmasını istemiyor. Kimi televizyonlara çıkarmıyorsa, kimin fikirlerinin ulaşmasını engelliyorsa, kimi yok farzetmeye çalışıyorsa, kime tam medya ambargosu uyguluyorsa, kimin adaylık açıklamalarını yayınlatmıyorsa o kişidir.”

Çıray programda ayrıca, Ak Parti’ye oy veren merkez sağ seçmenin İnce’ye değil Akşener’e oy verebileceğini, bu nedenle Ak Parti’nin rakip olarak İnce’yi değil Akşener’i gördüğünü belirtti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!