SON DAKİKA

AKP’ye yakın yazardan çarpıcı vize krizi yorumu…

AKP’ye yakınlığı ile bilinenHürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ABD ile yaşanan vize krizi için ‘Krizin çok uzun sürmeden

Bu haber 11 Ekim 2017 - 12:48 'de eklendi.

AKP’ye yakınlığı ile bilinenHürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, ABD ile yaşanan vize krizi için “Krizin çok uzun sürmeden çözülmesi bekleniyor. ‘Haftalar değil, günler içinde çözülür’ deniliyor” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde: “Düne kadar krizin arka kapı diplomasisi ile çözüleceği havası vardı. Dünden itibaren bu krizi ancak (Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan- (ABD Başkanı Donald) Trump görüşmesi çözer denilmeye başlandı. Krizin çok uzun sürmeden çözülmesi bekleniyor. ‘Haftalar değil, günler içinde çözülür’ deniliyor. Ağır bir hasar bırakmasına rağmen bu kriz çözülür ama ABD’de güçlü bir ekibin Türkiye’ye karşı her defasında yeni bir yaptırımı devreye soktuğunu görmemiz gerekiyor.”

Peşpeşe açıklamalar

Vize krizinin nereye evrileceği bilinmezken dün gece hem ABD savunma Bakanlığı’ndan hem de Dışişleri Bakanlığı’nda peşpeşe açıklamalar geldi. Açıklamalarda Türkiye’ye yönelik vize yasağının ABD Başkonsolosu’nun kendi kararı olmadığı ABD yönetiminin bilgisi dahilinde bu kararın verildiği dile getirildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!