SON DAKİKA

AKP’ye ‘rahatlama’ uyarısı: Belgeleri kamuoyuna sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesiyle yakınları tarafından vergi cenneti Man Adası’na aktarılan paralara dair belgeleri ortaya

Bu haber 01 Aralık 2017 - 8:33 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesiyle yakınları tarafından vergi cenneti Man Adası’na aktarılan paralara dair belgeleri ortaya koyan ve konuyla Meclis’e araştırma önergesi sunan CHP, bundan sonra izleyeceği yol haritasını paylaştı. “Belgelerin hava gibi, su gibi, deniz gibi gerçek olduğunu biliyoruz” diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, araştırma komisyonu kurulmaması halinde AKP’nin tutumu ne olursa olsun belgelerin kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu.

‘Belki yarından yakın’
TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Özel, “CHP belgeleri belki yarın belki yarından yakın, yarın burada yapılacak parti sözcümüz Bülent Tezcan’ın bir basın toplantısı ile ya da hafta sonu yapılacak bir basın toplantısı ile belgeleri merak eden herkesin merakı tatmin olmuş olacak. Nasıl Salı günü bütün beklenti karşılandıysa, belge konusunda kimse merak etmesin. Nasıl salı günü bütün beklenti karşılandıysa, belge konusunda kimse merak etmesin” dedi.

TBMM’ye sundukları araştırma önergesini işaret eden Özel, “AKP’nin tutumu ne olursa olsun [belgeler] kamuoyu ile paylaşılacak. Burada kimsenin bir şüphesi olmasın. Yani bu sürecin sonunda AKP araştırılmasını istemedi, belgelerde bizde durmaya devam edecek, öyle bir şey yok. Öyle bir rahatlıkları olmasın” diye konuştu.

‘Kısaltma bile yapmışlar’
“Öyle bir varlık var ki gidişi de olay, gelişi de olay” diyen CHP’li Özel, şöyle devam etti; “Bir Cumhurbaşkanının eniştesinin, dünürünün, eski özel kalem müdürünün Man Adası’nda ne işi var. Bunlar BUMERZ diye şirket kurmuşlar. Burak’ın ‘BU’su, Mustafa’nın ‘M’si, Erdoğan’ın ‘ER’i, Ziya’nin ‘Z’si. Gemi alıyorlar, gemi satıyorlar. Kısaltma bile yapmışlar. (…) Bunlar bir gezegen gibi dönüyor gücün ve paranın etrafında. Ama ortadaki güneş Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

‘Savcının görevi’
Kendilerine yöneltilen “Belgeleri neden savcıya vermiyorsunuz” eleştirilerini de reddeden Özel, “Grup toplantıları Türkiye’de bütün Cumhuriyet Savcıları için ihbar niteliğindedir. Kamuoyu ile belgeleri paylaştığımızda onu bu ihbardan sonra dosyaya katmak Cumhuriyet Savcılarının görevidir. Bunu yapmadıkları takdirde Cumhuriyet Savcılarına sorarlar. Savcı bunların peşine düşecek” dedi.

Önerge reddedildi
Öte yandan CHP’nin Man Adası belgelerinin araştırılması için komisyon kurulması yönündeki önergesi reddedildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!