SON DAKİKA

“AKP’nin yaşam destek ünitesi MHP’dir”

AKP ile MHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerine taşıdığı ittifakına dair yorumda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş,

Bu haber 11 Ocak 2018 - 9:23 'de eklendi. 65

AKP ile MHP’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerine taşıdığı ittifakına dair yorumda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Şu anda AKP’nin yaşam destek ünitesi MHP’dir” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla TBMM’de basın toplantısı düzenleyen CHP’li Barış Yarkadaş, güncel gelişmelere ilişkin görüşlerini paylaştı. AKP döneminin özgür basın ve gazeteciler açısından son derece kötü olduğunu kaydeden Yarkadaş, “Cezaevlerinde 180’e yakın gazetecinin tutuklu olduğu bir ülkede, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamanın belki de pek bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

AKP Eş Genel Başkanı Bahçeli
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2019 yılı Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin aday açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yarkadaş, şunları söyledi: “Bahçeli, henüz AKP bile resmi olarak Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığını açıklamadan, AKP’den hızlı davranarak adayının Erdoğan olduğunu söylemiştir. Bahçeli, AKP’nin eş genel başkanıdır ve MHP’nin adayı da Erdoğan’dır. AKP’yi şu an Bahçeli yönlendirmekte ve yönetmektedir. Aslında Erdoğan, Bahçeli’den kurtulmaya çalışmaktadır. Erdoğan kurtulmaya çalıştıkça Bahçeli yeni bir siyasi manevrayla AKP’yi kendisine bağlıyor. Şu anda AKP’nin yaşam destek ünitesi MHP’dir.”

CHP’li vekil değerlendirmelerine şöyle devam etti: “Bahçeli, başkanlık tartışmasını açarak Erdoğan’ı mindere çekmiş ve onu yüzde 50 artı 1’e mahkum etmiştir. AKP ve Erdoğan, yüzde 50 artı 1’e ulaşabilmek için Bahçeli’nin her dediğini yapmaktadır. Bahçeli AKP’nin gündemini belirlemekte, AKP ise Bahçeli’nin gündemine göre siyaset üretmektedir. Bahçeli’nin oyun planı 2019 sonrasına göre kurgulanmıştır. AKP, başkanlık referandumu sonrası, MHP’nin yüzde üç – dört oranındaki oyuna mahkum hale getirilmiştir.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın