SON DAKİKA

AKP’nin Kurucularından CHP Milletvekili Şener’den Erdoğan’a Zehir Zemberek Sözler

CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, ortaya çıkardığı video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve AKP’ye sert ifadeler ile yüklendi.

Bu haber 15 Eylül 2021 - 19:34 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaştığı video ile  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AKP’yi sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan’ın başında bulunduğu iktidarın bir zulüm düzeni kurduğunu ifade eden Şener, yayınladığı videoda AKP’yi şu ifadeleri kullandı: 

“İktidara bakıyorum hangi İslami değere uyuyor? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları hatta geçmiş dönemlerle kıyaslanmayacak kadar büyük yolsuzluklar, soygunlar, vurgunlar bu iktidar döneminde yapılıyor. Yetim hakkı yemek Kur’an’a göre en büyük suçtur. Hatta Kur’an’da cehenneme gideceği kesin olan zümre yetim hakkı yiyenlerdir. Çok net bir ayet var. Zulüm de böyle, temel İslami açıdan en büyük günahtır. Bu memlekette adalet mi var? Yolsuzlukların ayyuka çıktığı bir iktidar zulmü var. Kutsal din duygularını göstermek suretiyle şuanda kaybettikleri oyları toplama çalışıyorlar. Bu hem dine ihanettir, hem ülkeye ihanettir, hem de size oy verip sizi iktidara taşıyan halkın emanetine ihanettir. Parası olanlar servetlerine yeni servetler ilave ediyorlar. Düşük gelir grupları aldıkları paralarla eski alışverişlerini yapamıyorlar. Fileler dolmuyor, pazar çantaları dolmuyor. Bunları düzeltin. Elektrik zamları, doğal gaz zamları… Bunun sonu ne olacak? Bunun sonu bu iktidarın gidişini gösteriyor.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!