SON DAKİKA

AKP’li vekilden Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu: Evi ve CHP Genel Merkezinde arama yapılsın

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve yakınlarının Man Adası’na para transferleriyle ilgili belgeler açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 02 Aralık 2017 - 0:55 'de eklendi. 31

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve yakınlarının Man Adası’na para transferleriyle ilgili belgeler açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Külünk, “Kılıçdaroğlu’ndan suça konu sahte belgelerin istenmesini, bu belgeleri teslim etmediği takdirde evinde, iş yerinde ve CHP Genel Merkezi’nde arama yapılıp belgelere el konulmasını” talep etti.

‘TERÖR FAALİYETİ, HÜKÜMETİ ENGELLEME, CUMHURBAŞKANINA HAKARET’

Külünk, 69 sayfalık suç duyurusu dilekçesinde, Kılıçdaroğlu’nun ‘silahlı terör örgütünün amaçları doğrultusunda faaliyet yürütmek suretiyle TC hükümetinin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, Cumhurbaşkanı’na hakaret, İftira ve Terörle Mücadele Kanunu’nun ilgili her türlü maddesinden cezalandırılmasını’ istedi.

‘BU TOPRAKLARDA EN AĞIR SIKINTILI GÜNLER’

”Yaptığımız araştırmalar, çalışmalar ve bilgi ile belgeler suç duyurusunda bulunmamız gerektiğine dair bizde bir kanaat oluşturmuştur” diyen AKP İstanbul Milletvekil,
”Bu topraklarda en ağır sıkıntıları yaşadığımız günlerden birindeyiz. Türkiye’ye saldıranlarla iş birliği yapan bir ana muhalefet partisinin yönetimi ile karşı karşıyayız. Terör örgütlerinin işini kolaylaştıran ana muhalefet partisinin genel başkanı ile karşı karşıyayız. Tabii ki CHP’nin tabanını tenzih ediyorum” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın