SON DAKİKA

AKP’li Turan nasıl yalanlayacağını şaşırdı, 1 saat içinde iki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgeleri, AKP’de bir yalanlama yarışı ortaya çıkardı. Bu

Bu haber 29 Kasım 2017 - 7:44 'de eklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgeleri, AKP’de bir yalanlama yarışı ortaya çıkardı. Bu yalanlama yarışı içerinde söz konusu belgelere dair ‘teknik’ bir açıklamayla fark yaratmaya çalışan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, hızına kurban giderek daha bir saat dolmadan birbirinden farklı iki açıklama yaptı.

Turan, ilk açıklamasında paraların Türkiye’den dışarı çıkmadığını, aksine dışarıdan Türkiye’ye geldiğini iddia etti. İkinci açıklamasında ise söz konusu paranın Türkiye’deki bir bankadan Türkiye’deki bir başka bankaya yatırdığını savundu. Ayrıca Turan açıklamalarında bir yandan “belgelerin sahte” olduğunu ileri sürerken diğer yandan da “işlemlerin resmi” olduğunu aynı anda savunabildi.

AKP’li Bülent Turan’ın saat 14:19’da yandaş A Haber’e yaptığı açıklama kelimesi kelimesine şöyle (Anlatım bozuklukları Bülent Turan’a aittir):

Avukatlarla da konuştum. Aldığımız bilgiler gösteriyor ki bütün iddiaları yalan, bütün iddiaları yersiz… Türkiye’ye döviz getiren, ticaretten kaynaklı sonuç olarak kar eden firmanın Türkiye’ye gelen parasını bırakın, dışarıya gitmiş gibi göstererek ne olduğunu bilmediğimiz bir takım kağıtlar elinde sallamaya başladı. Altını çiziyorum: iddia ettiği gibi Türkiye’den dışarıya giden milyonlarca dolar para falan değil, aksine Türkiye’ye gelen döviz, kazanılan para ve resmi olarak yapılan bir ticaretten bahsediliyor. Dolayısıyla tekrar Kılıçdaroğlu’nun elinde olan belgelerin sahte olduğunu, bu konuda siyasi ahlaktan, şereften, terbiyeden çok uzak bir tavır içinde konuşma yaptığını bu ülkenin bir ferdi olarak, üzülerek gördüm.

Turan’ın saat 15:03’ta bir diğer yandaş Kanal 24’e yaptığı açıklama ise aynen şöyle:

Bir resmi şirketin satılırken alınan paraları var. Bırakın paranın dışarıya gitmesi, bırakın ekstra bir şey olmasını, rutin, yasal Türk bankasından Türk bankasına hisse senedi karşılığı verilen paradan bahsediyoruz. Dışarıya giden para yok, iddia ettiği bir mesele yok… Ama nasıl bir utanmazlıktır ki elinde ne olduğu belli olmayan kağıtlarla, bunları belge diye ifade ediyor… Ben avukatlarla görüştüm, o belge diye gösterdiği zannettiğimiz evrakları istedim, ortaya çıkan bir daha söylüyorum. İki tane şahsın hissesini satmasından kaynaklı parasının Türkiye’deki bankadan Türkiye’deki bankaya yatırılması meselesi. Yani bütün iddiası yalan, bütün belgeleri sahte… Yurt dışına çıkan para olmadığı gibi tam aksine devletin resmi işlemlerini yapan, legal faaliyetini yapan bir firmanın hisse senedinden bahsediyoruz.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!