SON DAKİKA

AKP’li Turan: CHP’li vekiller olmasaydı Deniz Gezmiş asılmazdı

Meclis Genel Kurulunda bütçenin tümü üzerinde yapılan görüşmelere AKP ve CHP arasındaki Deniz Gezmiş atışması damgasını vurdu.

Bu haber 22 Aralık 2017 - 20:05 'de eklendi.
Abone ol

Meclis Genel Kurulunda bütçenin tümü üzerindeki görüşmeler devam ediyor.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuşmasından sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Elbette Deniz Gezmiş bu grubun onurudur. Diyorsun ki ‘Yaşasaydı milletvekili olurdu’, elbette olurdu. ‘Niye astınız?’ diyorsunuz. Bütün CHP grubu ‘hayır’ oyu verir, ancak 28 CHP’li ‘evet’ oyu verir. Bu bir ayrışmaya götürür. Kemal Satır bu oy verenlerle birlikte gider Cumhuriyetçi Partiyi kurar. Sonra Güven Partisi’yle birleşir. Kurumsal tavra uymadıkları için bir başka siyasi harekete dönüşürler. Bu Grup, Deniz Gezmiş’in onuruna da tarihine de sahip çıkmaktadır” diye konuştu.

“CHP’Lİ VEKİLLER OLMASAYDI ASILMAZDI”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da, “Bu CHP’den kopan bir gruptu, oydu, buydu, bir tarafa Deniz Gezmiş’in asılmasına ‘evet’ diyen vekiller, CHP’li vekiller olmasaydı asılmazdı. Bu tarihi hakikat değişmez ki. Tam 28 oy verenler belli, ‘hayır’ diyenler belli. Anlaşmanın sonucunda ihtiyaç kadar CHP’li ‘evet’ diyor. Herkes bilsin ki Deniz Gezmiş’in asılmasını engelleme imkanı varken engellemeyen, sayısı yetmeyen partilere 28 tane ‘evet’ diyerek destek olan CHP’nin kendisidir” diye konuştu.

Özgür Özel de, “Meclis tutanakları; ‘evet’ kabul oyu verenlerin sayısı 270, ret oyu verenlerin sayısı 42.248 ile geçiyor. Şimdi yalan söyleyen Bülent Turan mı, Özgür Özel mi?” dedi.

(ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!