AKP’li Pendik Belediyesi, 10.9 Milyona Kahve Seti Aldı

Kamuda tasarruf tedbirleri için bir dizi önlem alınırken AKP’li Pendik Belediyesi, vatandaşlara dağıtmak için 10.9 milyon TL’ye, üzerinde belediye başkanı Ahmet Cin’in isminin yazılı olduğu 50 bin adet tepsi ve 50 bin adet kahve seti aldı.

AKP’li Pendik Belediyesi, 10.9 Milyona Kahve Seti Aldı
Yayınlama: 11.05.2024
30
A+
A-

Vatandaşın ekonomik kriz ile mücadele ettiği, kamuda tasarruf tedbirlerinin konuşulduğu bugünlerde Pendik Belediyesi dikkat çeken bir ihale düzenledi.

Belediye, karton çantalı kahve fincanı seti ve tepsi almak üzere 19 Nisan 2024 tarihinde ihaleye çıktı. 

Belediyenin 14.3 milyon lira yaklaşık maliyet belirlediği ihale, 10 milyon 950 bin liralık en düşük teklifin sahibi Ajans Vera Organizasyon Şirketi’ne gitti. 

10 Mayıs günü şirket ile belediye arasında sözleşmeye göre ilçede yaşayan vatandaşlara dağıtılmak üzere 50 bin adet karton çantalı kahve fincan seti ve 50 bin adet tepsi alımı yapıldı.

BELEDİYE BAŞKANININ İSMİ BULUNUYOR

İhalenin teknik şartnamesine göre karton poşetlerin, tepsilerin ve setin içine konulacak 50 gramlık Türk kahvesi paketinin üzerinde Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ismi yazılı. Fincanlarda ise “Ne varsa Pendik’te var” sloganı bulunuyor. 

Pendik Belediyesi, yerel seçim öncesinde de 25 Eylül 2023 günü hediyelik eşya alımı ihalesi düzenlemiş ve 15 milyon 500 bin liraya 100 bin adet termos almıştı. Termoslarda da Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ismi yazılı idi. 

 

Kaynak: SÖZCÜ

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı