SON DAKİKA

AKP’li Metiner: Başörtülülere ayrıcalık tanıyan karşısında bizi

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, AKP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma etkinliği gerçekleştirıldi. AKP

Bu haber 02 Eylül 2017 - 13:30 'de eklendi. 77

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, AKP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma etkinliği gerçekleştirıldi. AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer ve AKP İstanbul Milletvekili Metin Metiner de bayramlaşmaya katıldı. Metiner, partililerin bayramını kutladıktan sonra yaptığı açıklamada, “kim ki başörtülülere karşı ayrıcalık tanırsa karşısında bizi bulur” dedi.

Metiner, “Biz mazlum dünyanın hür sesiyiz, gür sesiyiz. Bu sesi yok etmeye çalışıyorlar. Mesele AK Parti meselesi değil. Bugün varız, yarın yokuz. Sandıkta seçilmediğimiz gün muhalefet kalırız. Ama Türkiye hep kalmalı. Görüyorsunuz bütün hainler bir safta. PKK, FETÖ ve CHP. O yüzden hep şu ayrımı yapıyoruz; Atatürk’ün CHP’si ile Kılıçdaroğlu’nun CHP’si aynı değil. Öcalan’ın posteri ile, terörist başının posteri ile Atatürk’ün posterini yan yana asan Kılıçdaroğu’nun CHP’si ve Atatürk’ün CHP’si aynı değil. CHP’li vatandaşlarımız da CHP’nin nereye götürüldüğünü artık görsünler. AK Parti onların da partisi. Safımızda herkese yer var. Devletimizin ve milletimizin değerleriyle çelişmeyen, bu ülkeye ihanet içinde olmayan herkese AK Parti’nin saflarında yer var” ifadelerini kullandı.

“AK PARTİ’DE BAŞI AÇIK; İÇKİ İÇEN, NAMAZ KILMAYAN VAR”

Metiner, ayrıştıran bir siyasetin mensupları olmadıklarını iddia ederek, “Bu ülkede ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ diye bir söz vardır ya, kendileri kutuplaştırıyor, çatıştırıyor, ayrıştırıyorlar. Hatta sizi düşman ilan ederler, imha edilmesi gereken düşman gibi bakarlar. Şu Bodrum’un sokaklarında dolaştığımızda bile tuhaf tuhaf dönüp bakarlar. Sanki bu sokaklarda, caddelerde bir tek onların dolaşma özgürlüğü vardır. Ama sonra da size dönüp derler ki siz ayrı oturuyorsunuz, siz bizi öteki görüyorsunuz. Peki biz öteki gibi görüp de ne yaptık? Şimdiye kadar 16 yıldır iktidardayız, ne yaptık? Dün akşam çoluk çocuğumuzla birlikte yemek yiyoruz. Yan masadakiler tanıyınca tuhaf tuhaf böyle. Hiçbir zaman kimseye tuhaf tuhaf bakmadık ya. Yani çarşafınızla da dolaşsanız, başörtünüzle dolaşsanız yani tuhaf tuhaf bakıyorlar. Kim ayrıştırıyor kim ötekileştiriyor Allah aşkına. Bizim için başı açıkla, başı kapalı arasında hiçbir fark yoktur. AK Parti olarak biz böyle inanırız, kim ki başörtülülere karşı ayrıcalık tanırsa karşısında bizi bulur. Partimizin içinde de çok sayıda içki içen vardır. Çok meraklılar ya. Yasaklasak kendi mensuplarımıza yasaklarız. AK Parti’nin içinde başı açık var, içki içen var, namaz kılmayan var, biz bir kitle partisiyiz. Ama liderimizin de dediği gibi; biz muhafazakar demokrat bir partiyiz” dedi.

TANAL’A YANIT

Konuşmasında CHP’ye yönelik eleştirilerde bulunan Metiner, “CHP’nin İstanbul Milletvekili bir tweet atmış. Adı lazım değil, gerçekten müptezel bir herif. Ama milletvekili makamına duyduğumuz saygıdan dolayı gene kendisini muhatap alıyoruz, almak zorunda kalıyoruz. Atatürk olmasaydı diye başlayan bir cümle kuruyor. ‘Anneniz belli olurdu ama babanız belli olmazdı’. Bu nasıl bir saygısızlık. Böyle şeyler yazılır mı? Böyle şeyler konuşulur mu? Sen annemizin namusuna, iffetine nasıl laf edersin ya. Bu millet hiçbir zaman esaret altına girmemiş ki. Ama adamın mantığı şu yani, Atatürk olmasaydı, yani CHP olmasaydı, siz esir olurdunuz, köle olurdunuz. Bu millet bünyesinden öyle Atatürkler çıkartır ki, öyle Erdoğanlar çıkartır ki bir Atatürk gider bin Atatürk gelir. Bir Erdoğan gider, bin Erdoğan gelir. Atatürk olmasaydı CHP olmasaydı diye millete diyet çıkartılır mı?” dedi.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın