SON DAKİKA

AKP’li Meclis Üyesinin Şirketine 7,1 Milyonluk İhale!

AKP’li Arnavutköy Belediyesi’nin özel davet usulü ile düzenlediği hibrit çim saha ihalesini, İskenderun Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi, iş insanı Erdem Ünlüçetinkaya’nın şirketi kazandı.

Bu haber 28 Eylül 2022 - 14:49 'de eklendi.
Abone ol

Arnavutköy Belediyesi, belli firmaları davet ederek pazarlık usulü ile Bolluca Stadyumu’na hibrit çim yüzeyli futbol sahası yaptırmak için 7 Eylül’de ihaleye çıktı.

 2 teklif sunulan ihaleyi, 7 milyon 119 bin TL’lik en düşük teklifin sahibi Hatko Dokuma Tekstil İnşaat Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi kazandı. AKP’li belediye ile Hatay İskenderun merkezli şirket arasında 26 Eylül 2022’de 120 günlük sözleşme imzalandı.

ŞİRKET AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNE AİT

Hatay merkezli şirket,  İskenderun Belediyesi Meclisi ve Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Erdem Ünlüçetinkaya’ya ait. İş insanı Ünlüçetinkaya, 2019 yerel seçimlerine AKP’den 1.sıradan kontenjan adayı olarak girmişti. Ünlüçetinkaya  1981-1983 yılları arasında İskenderun Belediye Başkan yardımcılığı,  1983-1984 yılları arasında İskenderun Belediye Başkanlığı yaptı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ünlüçetinkaya’nın aile şirketi, geçtiğimiz yıl da AKP’li  Çekmeköy Belediyesi’nin 8.6 milyon liralık “Ses Bariyeri (Gürültü Bariyeri) Yapım İşi” ihalesini almıştı. Hatko firması aynı zamanda Avrupa’nın en büyük 10 sentetik çim halı üreticisinden biri.  Türkiye’de ve yurtdışında bir çok projeye imza atmış durumda.

KAYNAK: SÖZCÜ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR