SON DAKİKA

AKP’li Dağ: Diğer partilere 2.5 kat fark attık

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ,  2019 seçimleri öncesinde, güncel verilere göre diğer partilere oranla daha önde

Bu haber 17 Eylül 2017 - 17:40 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Denizli’nin Çivril ilçesinde, partisinin ilçe kongresine katıldı.

Kongrede konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Dağ, “İktidar olmanın yanı sıra Türkiye’de belediyelerin yüzde 70’ine sahibiz. Şimdi çıkıp AK Parti’nin 15 yıllık iktidar döneminde bazı noktalarla alakalı eleştiriler yapıyorlar. Biz içimizde yanlışa bulaşan, yolsuzluk yapan olursa onları her zaman kenara koymayı bilmişizdir. Eğer bu 15 yıllık organizasyonda biz bugüne kadar mümkün olduğunca olumsuzluğa bulaşmadan geldiysek bu Ak Parti’nin aklığı sayesindedir” dedi.

‘ALMANYA, 3’ÜNCÜ HAVALİMANI’NIN KENDİSİNİ ETKİLEYECEĞİNİ BİLİYOR’

Türkiye’nin büyümesini istemeyen kimselerin bulunduğunu belirten Dağ, “Tabii ki Türkiye’nin büyümesini istemeyecekler. Çünkü bu ülke büyürse onlar geriye doğru gideceklerini çok iyi biliyorlar. Üçüncü havalimanı yapıldığında bunun kendilerini olumsuz etkileyeceğini Almanya çok iyi biliyor. Onun için her konuşmasını Recep Tayyip Erdoğan ve AKP üzerine kuruyor. Bizimkiler de onlarla aynı senfoninin borazanı gibi bir söz içindeler. Açıkçası sesleri çok farklı çıktığı için bu millet bunlara inanmadı, bundan sonra da inanmaz” diye konuştu.

‘EN YAKIN SİYASİ PARTİ BİZİM 2.5 KAT GERİMİZDE’

Dağ, konuşmasında teşkilat üyelerinin, sosyal medya hesaplarından yardım faaliyetleriyle ilgili paylaşım yapmaması gerektiğini de kaydetti.

Genel Merkez’deki anket biriminin başında olduğunu ifade eden Dağ, “Bugün yapılan kamuoyu yoklamalarını söyleyecek değilim. Ama şunu söyleyeyim. Biz yine en yakın siyasi partiye 2.5 kat fark atmış bir siyasi partiyiz, şu anki sonuçlarla. Özeleştiri yapıyoruz, hala ‘daha iyi olmalıyız’ diyoruz. Belki eleştirinin en fazlasını kendimize yapıyoruz. ‘Şu konuda eksik kaldık’ diyoruz. ‘Ama buna rağmen tabanında kayma var’ diyoruz. Sonuçta bakıyoruz ki en yakın siyasi parti bizim 2.5 kat gerimizde. İşte bizi diri yapan, bizi 2023’e 2035’e 2053’e kadar götürecek bu anlayış ve bu düsturdur” dedi.

(DHA)

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play