AKP’DE DAVUTOĞLU İSTİFASI

AKP’de yeni parti istifalarına bir yenisi daha eklendi. 24. Dönem AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk partisinden istifa ettiğini açıkladı. Öztürk, Ahmet Davutoğlu ile hareket edeceğini de söyledi.

AKP’DE DAVUTOĞLU İSTİFASI
Yayınlama: 24.10.2019
4
A+
A-

İktidar partisinde yerel seçimler sonrasında yaşanan ayrışma sürüyor. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski bakan Ali Babacan’ın parti kurmak için istifa etmesinin ardından, AKP’de yaşanan yeni parti istifalarına bir yenisi daha eklendi.

24. Dönem AKP Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Öztürk, yapmış olduğu açıklamada, “Yurt içi ve dışında Milletvekili olarak şerefimle çeşitli görevlerde partime ve ülkeme hizmet ettiğim Ak Parti üyeliğinden üzülerek ayrılmış bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

Enpolitik’in aktardığına göre Öztürk, gazetecilerin sorusu üzerine açıklamalarda bulundu. Öztürk, Ahmet Davutoğlu ile birlikte hareket edeceğini bildirirken, “Çok sayıda eski Bakan, İl Başkanı ve Milletvekili de oluşum içerisinde yer almakta. Çok kısa bir sürede partinin kurulacağını öngörüyorum” dedi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı