AKP Sözcüsü Ünal: DEAŞ’ın müttefiki ÖSO değil PYD’dir

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.Adalet ve Kalkınma

AKP Sözcüsü Ünal: DEAŞ’ın müttefiki ÖSO değil PYD’dir
Yayınlama: 26.01.2018
0
A+
A-

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Mahir Ünal yaptığı açıklamada, CHP’nin Afrin Operasyonu’nda ÖSO ile işbirliği yapılmasına yönelik getirdiği eleştirilere, “CHP çok tehlikeli bir şey yapmakta. FETÖ meselesinde yapmaya devam ettiği gibi CHP’li yetkililer Suriye halkının 7 yıllık mücadelesine hakaret eder gibi, hem siyasi hem askeri kananıda hakaret eder gibi, ÖSO’yu terörist gibi göstermek söylemini başlattı. DEAŞ’ın müttefiki ÖSO değil PYD’dir” diyerek yanıt verdi.

Ünal açıklamalarında Afrin’de ABD’nin güvenli bölge önerisine ilişkin ise “Dışişleri Bakanımız bu konuda gerekli açıklamaları yaptı, güvenli bölge ile ilgili geçmişte Türkiye’nin ısrarla çağrıları oldu. Mülteciler için bu bölgenin hem uçuşa yasak hem güvenlik bölge oluşturması… Ama ABD bunu ısrarla reddetti. Geldiğimiz noktada terör bir koridoru oluşturmaya çalışırken Amerika’nın bu konuda kafa karışıklığının devam ettiğini görüyoruz” ifadelerinde bulundu.

ABD’li sözcünün ‘PYD’ yerine ‘PKK’ ifadesinde bulunmasıyla ilgili olarak ise “Bu da son derece ilginç. Bunu düzeltme gereği de görmedi. Hem ABD’nin hem AB’nin Suriye’deki faaliyetlerine dikkat çekiyorduk. Suriye’de SDG adı altında PKK’yı silahlandırdığını söylüyorduk. Dışişleri Sözcüsü bunu itiraf etmiş olduk” dedi.

    Parlamentohaber.com | Korku yok!

    Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı