SON DAKİKA

Akıllı Telefon ve Bilgisayarlarda Cayma Hakkı Kaldıran Düzenleme Ertelendi

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla beraber cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik cihazlarda cayma hakkına ilişkin gelen düzenleme ertelendi.

Bu haber 14 Eylül 2022 - 14:43 'de eklendi.
Abone ol

Resmî Gazete’de yayımlanan yeni kararla birlikte cep telefonu ve bilgisayar gibi elektronik cihazlarda cayma hakkına ilişkin düzenlemenin ertelendiği duyuruldu.

Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete’de tüketiciler için “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile iade kargosunu karşılayacağı kararı yayınlanmıştı.

Yönetmelik, satın aldığınız cep telefonu, akıllı saat, tablet, bilgisayar ve drone gibi teknolojik ürünler satın aldığınızda artık bu ürünlerde cayma hakkını kullanmanızı da engelliyordu. Yeni düzenlemelerin 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi planlanırken, bugün bu tarihin ertelendiği açıklandı. 

Satın alınan cep telefonu, akıllı saat, tablet, bilgisayar ve drone gibi elektronik cihazlarda cayma hakkını kullanmayı engelleyen karar, 1 Ekim 2022’de yürürlüğe girecekti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik” ile birlikte cayma hakkı konusundaki maddenin yürürlüğe gireceği tarih 1 Ocak 2024 olarak değiştirildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR