SON DAKİKA

AK Partili Babuşcu: Beni siyasetten elemeye çalışıyorlar

10 Kasım ve 29 Ekim’le ilgili paylaşımları sosyal medyada tepkiyle karşılanan Babuşcu, “Ben bu paylaşımları daha önceki yıllarda da, aynı tarihlerde yaptım.

Bu haber 16 Kasım 2017 - 17:19 'de eklendi.

10 Kasım ve 29 Ekim’le ilgili paylaşımları sosyal medyada tepkiyle karşılanan Babuşcu, “Ben bu paylaşımları daha önceki yıllarda da, aynı tarihlerde yaptım. Yine yazacak bir şeyler bulamamışlar mı ısıtıp ısıtıp veriyorlar. 10 Kasım’da, 30 Ağustos’ta, 29 Ekim’de, her bayramda paylaşıyorum” dedi.

‘KÖPÜRTÜYORLAR’

Tepki çeken ‘600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi’ paylaşımı hatırlatan Babuşcu, “Benim orada yazdığım cümlede ne cumhuriyet var ne cumhuriyeti yıkmak var ne de cumhuriyeti kaldırmak var. Bunu, birileri beni siyasetten elemek için köpürtüyor” diye konuştu.

‘FETÖ CAMİASINDAN OLMADIĞIM İÇİN…’

FETÖ’cü olmadığı için o dönemde üzerine gelindiğini iddia eden Babuşcu, “Benim gocunacak bir durumum yok. Çünkü onların bahsettiği şeyi ifade etmedim, bahsettiklerini konuşmadım. Sadece kendine rakip gören bazı cenah, hatta açıkça söyleyeyim FETÖ camiasının, onlardan olmadığım için beni siyasetten elemek için yaptıkları bir algı çalışmasıydı. Bunları hala anlamayıp, oradakileri doğru okumayıp yazıyorlarsa da bu onların kapasitesi” dedi.

NE OLMUŞTU?

Balıkesir’de 2011 Genel Seçimi’nde 24. Dönem Ak Parti Milletvekili olarak TBMM’ye giren Tülay Babuşcu, 2015’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlarken, tarihteki Türk devletlerini temsil eden askerlerin önünde çektirdiği fotoğrafı, Facebook’taki sayfasında paylaştı. Babuşcu, fotoğraf için, “Bu resim okunması gereken bir resim. Filistin’i vermediği bahanesiyle yıkılan Osmanlı İmparatorluğu ve Filistin Devlet Başkanı’yla arka plan görüntüsü. Muhteşem bir zeka. Tabii ki Sayın Cumhurbaşkanı’mızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” diye yazdı. Bu paylaşım o dönemde büyük tepki çekti. Babuşcudaha sonra, Twitter hesabından, “Bizans dostu kahpe İsmet İnönü” başlıklı bir mesajı Twitter’dan paylaşmasıyla da tepki gördü. Babuşcu, daha sonraki seçimde partisi tarafından milletvekilliği için tekrar aday gösterilmedi.

Aradan 2 yıl geçtikten sonra Babuşcu, paylaşımlarıyla bir kez daha gündeme geldi. Babuşcu, geçen 10 Kasım’da Facebook hesabından, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü nedeniyle, Atatürk ve Anıtkabir resminin bulunduğu üzerinde, ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Atatürk. Her 10 Kasım’da yeniden doğar’ mesajını yayınladı, Babuşcu, üzerinde Atatürk resmi ve ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun’ yazılı mesajı ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda takipçileriyle paylaştı. Babuşcu, bu paylaşımlarıyla da gündem oldu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!