SON DAKİKA

AK Parti Sözcüsü Ünal: Müftüler nikah yetkisi geri çekilmeyecek

AK Parti  Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Bu haber 13 Ekim 2017 - 2:25 'de eklendi.
Abone ol

AK Parti  Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi.

Müftülere nikah yetkisi verilmesiyle ilgili değişikliğe değinen Ünal, yasa tasarısını geri çekmeyeceklerini belirtti. Ünal, “Nikah memurunun nikah kıyma yetkisi neyse yine devlet memuru olan müftülere de aynı yetki veriliyor. Din istismarı sonucunun çıkarılmasını doğru bulmuyoruz” dedi. 

Ünal, büyükşehirlerdeki ilçe kongrelerinin ertelendiği haberlerinin doğru olmadığını söyledi. Kongreler yıl sonuna kadar tamamlanacak. Büyükşehirlerin ilçe kongreleri 51 il kongresi bittikten sonra yapılacak. Neden sona bırakıldı. Çünkü Ankara’da giden konuşmacılar, katılımcılar yer alması gibi sorunlar yaşanmaması için sona bırakıldı” dedi.

‘250 ŞEHİT, SPEKÜLASYON KONUSU YAPILAMAZ’

Ünal’a, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in “Darbeyi AK Parti’nin kendisi yaptı” sözleri soruldu. 15 Temmuz darbe girişiminin ‘sulandırılmak’ istenildiği savunan Ünal, “FETÖ, 15 Temmuz gecesi devleti ele geçirmeye çalıştı. 17-25 Aralık’ı da AK Parti’ye karşı bir şey olarak görmeyin. Bu da devleti ele geçirme hamlesiydi. Artık kimsenin FETÖ’nün ağzıyla konuşmasına tahammülümüz yok. 250 şehit spekülasyon konusu yapılamaz. Bunun hesabını sorarız” diye konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!