SON DAKİKA

Ahmet Şık: Haklı olduğumuz için güçlüyüz, korkmayacağız

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, önce Maltepe Cezaevi’nde bulunan partinin İstanbul milletvili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti, ardından gazetecilerin tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’ne gitti.

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 14:32 'de eklendi.

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, önce Maltepe Cezaevi’nde bulunan partinin İstanbul milletvili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti, ardından gazetecilerin tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’ne gitti.

Sarıbal, burada tutuklu Cumhuriyet’çiler Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Akın Atalay ve Murat Sabuncu ile Sözcü muhabiri Gökmen Ulu’yu gördü.

Sarıbal’ın aktarımına göre gazeteci Ahmet Şık cezaevinden şu mesajı gönderdi:

“Haklıyız, başımız dik, haklı olduğumuz için güçlüyüz, direnmeye devam edeceğiz. Bu dava hukuki bir dava değildir. Hukuk bizim suçlu olmadığımızı biliyor. OHAL ve KHK’lar eliyle bizleri sindirebileceklerini, korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Korkmayacağız, sesimizi daha da arttıracağız. Doğruları söylemeye daha fazla, daha yüksek sesle devam edeceğiz, Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!”

‘SARAY’DAN TALİMAT’

Yazılı açıklama yapan CHP’li Sarıbal, tutuklu gazetecilerin haklı olduklarını bildiklerini ifade ederek, tümünün 11 Eylül’deki duruşmada tahliye edilmeyi beklediklerini söyledi.

“Ahmet Şık yaptığı tarihi savunmasıyla zaten bu mahkemeye gereken dersi vermiş ve onları tarih önünde adeta yargılamıştır” diyen CHP’li vekil, Şık’ın, tutukluluğa devam kararının ‘Saray’dan talimatla geldiğini söylediğini aktardı.

Sarıbal, şunları kaydetti: “Saray ve yandaşları Ahmet Şık başta olmak üzere, yandaş olmayan gazetecileri hapse atarak susturacağını, sindireceğini zannetti. Ama öyle olmadığını, mahkemede hem kendilerinin hem de o kurdukları yandaş saray mahkemesinin yargılandığını gördüler. Buna tüm dünya şahit oldu. Gerçek gazetecileri, Ahmet Şık’ı içeri atarak susturamazlar, susturamayacaklar.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!