SON DAKİKA

ADD’DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NA İSTİFA ÇAĞRISI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Yönetim Kurulu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’ü hedef alan açıklamalarıyla bilinen Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret etmesi nedeniyle açıklamada bulundu.

Bu haber 12 Kasım 2018 - 0:54 'de eklendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Yönetim Kurulu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’ü hedef alan açıklamalarıyla bilinen Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret etmesi nedeniyle açıklamada bulundu.

“GEÇMİŞİ, İLİŞKİLERİ VE KİŞİLİĞİ ŞAİBELİ”

“Genel Merkezimizin öncülüğünde; şubelerimiz, barolar, sendikalar ve demokratik kitle örgütleriyle yurttaşlarımızın yoğun katılımıyla yüz binler Sıhhiye Zafer Anıtı’ndan Anıtpark’a yürüyerek, ATATÜRK Devrimi’ne kararlı bağlılığını haykırmıştır.

03 Mart 1924’de Şer’iye ve Evkaf Vekâlet’inin yerine bizzat ATATÜRK tarafından kuruluş talimatı verilen; ‘dini inançlar ve ibadet ile ilgili işleri yürütmek ve din konusunda toplumu aydınlatmak’ görevlerini yürütmekle sorumlu Diyanet İşleri’nin başındaki şahıs; ‘10 Kasım’da 09.05 gece kenefe gidin’diyebilecek kadar alçalan, akli, vicdani, insani ve milli melekelerinden yoksun; geçmişi, ilişkileri ve kişiliği şaibeli bir başka şahsı evinde ziyaret ederek, ona hediyeler vermiştir.

Esasen dün (10 Kasım 2018 Cumartesi) milyonlar bu iki şahsa cevap vermiştir. Dünyayı hayrete düşüren, tükenmeyen bir inanç ve kararlılıkla cevap vermiştir.

Ziyaret edilen şahsı ciddiye almamız zaten mümkün değildir. Ancak, ziyaret eden Şahsın konumu nedeniyle değerlendirme yapmamız zorunludur.”

“ÖZÜR DİLEMEYE VE DERHAL İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUZ”

ADD’nin açıklaması şöyle sonlandırıldı:

“Diyanet İşleri Başkanlığı makamına siyasi iktidarca atanan ve daha öncede ‘imamlar siyaset yapsın’ diyerek yüce din duygularının siyasete alet etme niyetini açıkça ifade etmiş bulunan bu şahsın ATATÜRK’e ve ATATÜRK Devrimi’ne düşman kesimlerle işbirliği içinde olduğu kesinleşmiştir.

Kurucu felsefeye, kurucu kadrolara ihanet, önce devletin sonra da milletin sonunu getirir. Uyarıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı makamındaki zatı ATATÜRK’e olan bağlılığını, sevgisini, hürmetini bir kez daha açıkça ortaya koymuş olan Türk milletinden özür dilemeye ve derhal istifaya çağırıyoruz.

30 Kasım 2018 tarihine kadar istifa etmediği takdirde Örgütlerimizle ve Yurttaşlarımızla birlikte tepkimizi en sert şekilde göstereceğimizin bilinmesini isteriz.”

DİYANET’TEN AÇIKLAMA

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ise Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu ziyareti ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamada şöyle denildi:

“Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bir ziyareti ile ilgili bazı medya mecralarında gerçeklerle bağdaşmayan haber ve yorumlar yapıldığı görülmektedir.

Söz konusu ziyaret 9 Kasım 2018 tarihinde saat 14:30 sularında ve tamamen insani duygularla yapılan bir hasta ziyaretidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!