Erbaş

“Anayasaya, yasalara, Atatürk ilke ve devrimlerine, Türkiye’nin kuruluş ve işleyiş amaçlarına, laiklik ilkesine aykırı” eylem ve söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Avukat İsmail Sami Çakmak, 39 suç için 117 haberi kanıt gösterdi.
01.04.2022
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
14
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, makam aracı ve teşkilatları hakkında açıklama yaptı. Erbaş, tepkiler nedeniyle halen eski başkan Mehmet Görmez'in makam aracını kullandığını belirterek "Korkumuzdan yeni araba alamıyoruz" dedi.
26.12.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Korkumuza Yeni Makam Arabası Alamıyoruz” için yorumlar kapalı
5
Hukukçu Eminağaoğlu, hem Akarca hem de Erbaş hakkında adli ve disiplin süreçlerinin işletilmesi istemiyle başvurularda bulundu ancak başvurusu işleme konmadı.
03.10.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Hakkında Suç Duyurusu için yorumlar kapalı
2
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, korona virüse yakalandı. Erbaş, sağlık durumunun iyi olduğunu ve dinlendiğini açıkladı.
06.03.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Koronavirüse Yakalandı için yorumlar kapalı
7
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, avukatı Murat Ergün aracılığıyla Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulundu. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen dilekçede, Erbaş’ın ebedi önderimiz Atatürk’e hakaret etmesinin yanı sıra, 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kanunu ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın değiştirilemez maddelerini ihlal ettiği vurgulandı.
27.07.2020
İYİ PARTİ’Lİ ÇIRAY’DAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU için yorumlar kapalı
0
Türkiye Barolar Birliği, Ayasofya’da okuduğu cuma hutbesindeki ifadelerle tepki çeken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı istifaya çağırdı.
26.07.2020
TBB, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’I İSTİFAYA DAVET ETTİ için yorumlar kapalı
0
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ayasofya'da ilk cuma hutbesini okudu. Minbere çıkan Erbaş'ın elinde kılıç olması dikkat çekti
24.07.2020
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ: ‘VAKFEDİLENİ ÇİĞNEYEN LANETE UĞRAR’ için yorumlar kapalı
14
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Düzce Çilimli’de müftülük yapan damadı Muhammed Likoğlu’nun tartışma yaratacak paylaşımları ortaya çıktı.
14.06.2020
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’IN DAMADINDAN İYİ PARTİLİ ÖZDAĞ’A HAKARET için yorumlar kapalı
0
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine ilişkin açıklama yaptı. Cami ve mescitlerde karantina kararı alındığını duyurdu.
16.03.2020
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ: ‘CEMAATLE NAMAZA ARA VERİLDİ’ için yorumlar kapalı
1
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Kur'an kurslarımız iki hafta süreyle tatil edilmiştir" dedi.
13.03.2020
KURAN KURSLARI TATİL EDİLDİ için yorumlar kapalı
1
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Güçlü hakkında FETÖ soruşturması yapıldı.
22.02.2020
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’IN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ’NE FETÖ SORUŞTURMASI için yorumlar kapalı
1
Ortaöğretim kurumlarında sürdürülen seçmeli ders uygulamasının üniversitelere de taşınması talebini gündeme getiren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a eğitimciler ve ilahiyatçılardan destek geldi. Üniversite öğrencilerinin de, Kur’an-ı Kerim, Fıkıh, Siyer, İslam Hukuku gibi dersleri alması ile Allah korkusu olan doktor ve avukatların yetiştirilmesini vurgulayan eğitimciler, YÖK’ün Diyanet İşleri Başkanı...
16.01.2020
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ’A EĞİTİMCİLER VE İLAHİYATÇILARDAN DESTEK için yorumlar kapalı
2