SON DAKİKA

Adalet Kurultayı alanı için ‘alkol soruşturması’ başlatıldı

Turan, “Adalet Kurultayı’nda şehitliklerin olduğu bölümde alkol içildi” iddialarının üzerine, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı soruşturma başlattı.

Bu haber 27 Ağustos 2017 - 20:56 'de eklendi.
Abone ol

Turan, “Adalet Kurultayı’nda şehitliklerin olduğu bölümde alkol içildi” iddialarının üzerine, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı soruşturma başlattı. CHP’den bu iddiaya yalanlama gelmişti.

Tarihi Alan Başkanlığından yapılan açıklamada, “Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kocadere Kamp Alanı Süreli Kullanım Tahsis Protokolünün 6. Maddesinin 1. Fıkrası ile 10. Maddenin 1. Fıkrası ve söz konusu protokolün ekinde yer alan 3. Maddesinde yer alan ‘Kamp alanı içerisinde kamp süresince her türlü alkollü içecek tüketilmemesi’ hükümlerini içeren protokol 25.08.2017 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri ile imzalanmıştır. Ayrıca alkol tüketimlerine yönelik Tarihi Alan sınırları içerisinde ve kamp alanında, Tarihi Alan’ın kuralları, hassasiyetleri ve önemi göz önünde bulundurularak daha duyarlı olunması ve alkol tüketiminde bulunanların Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerince tespit edilerek kanuni işlem yapılmak üzere Başkanlığımıza bildirilmesi hususu ile ilgili resmi yazı yazılarak Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerine tebliğ edilmiştir” denildi.

Kimin ne içtiğinde değiliz ama hiç olmazsa mekânın hatırası için Şehitlik’te yapmasaydınız! Ayıptır, yazıktır..! #AdaletKurultayıBaşlıyor pic.twitter.com/pnQbm0768P

— BÜLENT TURAN (@turanbulent) August 26, 2017

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!