SON DAKİKA

Açlık grevindeki eğitimciler: ‘Nuriye açısından her şeyi bekleyebilecek durumdayız’

Diken’in Dihaber’den aktardığına göre, eğitimcilerin avukatı Oya Aslan, ikilinin sağlık durumlarına dair şu bilgileri verdi: ‘NURİYE’NİN SAĞLIK DURUMU ÖNEMLİ BİR EŞİKTE’ “Nuriye’nin sağlık durumu önemli bir eşikte ve Nuriye açısından artık her şeyi bekleyebilir bir pozisyondayız.

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 4:26 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

Diken’in Dihaber’den aktardığına göre, eğitimcilerin avukatı Oya Aslan, ikilinin sağlık durumlarına dair şu bilgileri verdi:

‘NURİYE’NİN SAĞLIK DURUMU ÖNEMLİ BİR EŞİKTE’

“Nuriye’nin sağlık durumu önemli bir eşikte ve Nuriye açısından artık her şeyi bekleyebilir bir pozisyondayız. Vücut direnci yeterince güçlü değil, enfeksiyon kapma riskiyle karşı karşıya. En son kardeşi iki gün önce refakatçi olarak kabul edildi. Semih’in vücut direnci yine biraz daha güçlü ama o da önemli bir eşikte.”

Avukat, sağlık durumları nedeniyle görüş sınırlandırması sonrası müvekkilleriyle günde iki saat görüşebildiklerini anlattı.

İradeleri dışında cezaevindeki hastaneye götürülen ikilinin açlık grevi 164. gününde.

KADIKÖY’DE EYLEM

Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Platformu üyeleri, dün Kadıköy’deki Süreyya Operası önünde bir araya gelerek Gülmen ve Özakça’nın durumlarına dikkat çekti.

Dihaber’in haberine göre ‘Açlık grevi 163. gününde! İşimizi geri istiyoruz’ yazılı pankart açan eylemciler ‘Nuriye-Semih yalnız değildir’, ‘KHK’lar gidecek biz kalacağız’ ve ‘Nuriye ve Semih yaşasın’ sloganları attı.

Eylem sonrası ikilinin taleplerini anlatan bildiriler dağıtıldı. Özakça ve Gülmen, KHK’yla ihraç edildikleri işlerine dönme talebiyle eyleme başlamıştı.

OHAL KHK’sıyla ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça, açlık grevlerinin 76. gününde tutuklanmışlardı.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Get it on Google Play